війна

4,8 млн збитків за їжу: Як 24-та “залізна” бригада за харчування воювала

На перший погляд – це звичайна абсурдна історія у воюючій країні. Втім, сталася вона через звичайний законодавчий казус, результатом якого є статус гібридної війни.

Що сталося

Ця справа набула розголосу ще влітку, коли плановий аудит Міністерства оборони (Західного територіального управління аудиту Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони України) виявив у 24-й окремій механізованій бригаді (В4680), яка базується в Яворові, низку порушень, що призвели до збитків на суму у майже 5 млн грн. Як повідомила тоді прес-служба МОУ, порушення понад 4,2 млн грн – це безпідставне завищення обсягів і вартості послуг харчування.

“Протягом 2016 року на щоденному триразовому харчовому забезпеченні перебували від 200 до 450 офіцерів і контрактників, при цьому була зафіксована майже стовідсоткова явка на прийоми їжі, а також у вихідні та святкові дні”, – йдеться у повідомленні. Саме це викликало сумніви з боку аудиторів. Окрім того, згідно з аудитом, понад 433 тис. грн незаконно було виплачено військовослужбовцям, які, як вважають, самовільно залишили військову частину і не мають право на виплати до завершення розслідування зазначених фактів. Також виявлено нестачу майна продовольчої служби на суму майже 185 тис. грн”, додавали у відомстві.

Якщо коротко, претензії були через те, що військових замість одного разу на день годували тричі. Ініціатива йшла від командира. В підсумку, той самий командир 24-ої бригади, полковник Анатолій Шевченко пішов у суд доводити, що бійці мають право їсти тричі на день. Бо на нього практично хотіли повісити 4,8 млн грн збитків державі, які були завдані у період з 01.01.2016 року по 31.10.2016 року

Чи мали військові їсти тричі на день?

Існує постанова про харчування КМУ №426, яка регулює порядок харчування військових службовців у мирний період. На неї посилалися аудитори, маючи на це право лише в теорії, бо в нас особливий період. Вона передбачає харчування контрактників один раз на день – в обід.

При цьому, контрактники і військові у зоні АТО харчуються тричі на день. Поза межами зони АТО, в пунктах постійної дислокації, як вже було сказано – один раз на день.

Важливо тут, що всі військові частини з 2014 року приведені у повну бойову готовність.

Чому це абсурд

Якщо подивитися на ситуацію з точки зору звичайної людини, може здатися, що військові-контрактники, які служать у ППД, після 8-годинного робочого дня як і всі інші люди можуть прийти додому і поїсти. Або піти у їдальню та купити їжу. Втім, на практиці все не так просто. По-перше, значна кількість військових змушені знімати житло, грошей на їжу не завжди вистачає навіть враховуючи розмір нинішніх зарплат.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Foleh.slobodyan%2Fposts%2F1597357483641378&width=500

По-друге, українські військові, виходячи із зони АТО, досить часто змушені жити на полігонах у наметах. Де навіть готувати їжу не можна, тому доводиться їсти те, що вдається купити у найближчому магазині, бо про кафешки часто не йдеться. А два рази на день воїн має годувати себе сам – за вже озвученою вище постановою.

Прес-офіцер 72-ї бригади Олена Мокренчук у “Фейсбуці” пояснила, як це все виглядає.

https://www.facebook.com/plugins/comment_embed.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fromandonik%2Fposts%2F486142325114211%3Fcomment_id%3D486151918446585%26reply_comment_id%3D486181271776983&include_parent=false

Що вирішив суд

24 бригада пройшла дві судові інстанції. Суд першої виніс рішення, що військові мають право на триразове харчування. Нещодавно, як повідомив народний депутат Ігор Васюник, Львівський апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення першої інстанції. Військові мають право харчуватися тричі на день.

Втім, наскільки це рішення змінить ситуацію по Україні в цілому без змін у законодавстві – питання відкрите. Юо без них, у інших бригадах залишиться все так само.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s