Всячина

Мігранти і Європа. Чи варто Україні прагнути до божевільних

Прочитав великий репортаж BuzzFeed з острову Лесбос у Греції, де розташований табір, в якому живуть мігранти із Сирії, Кувейту та ін. країн, що нелегально прибували в Європу. 6 000 людей у таборі Морія (розраховувався на 2000). 40% з новоприбулих жінки з дітьми. І вони бояться, бо чоловіки до них лізуть, влаштовують бійки, напиваються і можуть, звісно, прийти у намет з усіма наслідками. А ще вони вагітніють і деякі довго про це не знають. Їм не вистачає меддогляду, вони живуть у бруді, немов свині. І вони, ці мігранти, незадоволені Європою.

Так-так – вони незадоволені, бо у Греції “краще ставляться до тварин, ніждо нас” – каже один з мігрантів. Вони нещасливі, бо коли пливли у Європу, часто за підробленими документами приїздили в Туреччину, а там платили контрабандисту, який діставив їх у Грецію, мріяли про краще життя. Про краще ставлення.

“Дейр-ез-Зор був раєм у порівнянні з цим табором”, – незадоволено каже інший мігрант.

Ось так виглядає їхній рай.

1427465609_07

А ось це той рай, який вони створили у таборі.

src.adapt.960.high.lesbos_tent.1447262737912

Вони незадоволені Європою. Але хлопці та дівчата – вас хтось кликав у Європу? Чому ви, люди, які більше схожі на дикунів, думали, що Європа має вас приймати? Осипати вас сотнями Євро, годувати, цінувати? Вас ніхто не кликав і не чекав. От тільки Європа сама винна. Бо цей принцип “Європейської солідарності”, про який у ЄС заспівали в 2015-му році, призвів до розколу всередині. Бо країни типу Німеччини і Франції намагаються нагнути всіх. І ці ідеї з квотним розселенням біженців, за які голосували ще в 2015-му році, не прийняли країни Вишеградської четвірки (Польща, Угорщина, Чехія та Словаччина), зачинивши двері для дикунів. Вони виявилися більш адекватними за тих, хто впустив до себе людей, не пристосованих до європеїзації. Вони, навпаки, не приймають цінності, а підлаштовують середовище під себе. Завдяки цьому Швеція посідає перше місце за кількістю згвалтувань у світі – і там відкрито звинувачують у цьому зростання кількості мігрантів. Теракти в Німеччині, Іспанії, Франції – хто виконавці?

А дикуни ще незадоволені, що перед ними не відчинили ворота і не прийняли їх такими, якими вони є. Вони хочуть, щоб їм дали і не збираються робити для цього щось.

Європа збожеволіла вже давно. І чомусь мені не хочеться, щоб Україна йшла до цих божевільних.

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s