Україна

“Кава на Хрещатику”. Навіщо збиралися?

Акція, яку всі так звані опозиційні ЗМІ охрестили мітингом за Порошенка. Самі учасники та організатори, серед яких відомі, назву їх так, “друзі” влади – Бірюков, Петров та інші – говорили виключно про бажання попити каву, аполітичність акції і так далі.

Там справді не було політичних прапорів. Туди справді прийшло достатньо адекватних людей, відомих блогерів, волонтерів, військових (з 300 чоловік, які були присутні на акції). Але на Майдані у жахливу, дощову погоду, зібралася якась солянка. Пенсіонери, що їли цукерки “Рошен” (не за Порошенка акція, нагадую) були незадоволені тим, що президент весь Київ заполонив магазинами того самого “Рошена”. Ветерани АТО, Бірюков і компанія вели себе спокійно, але до стрімерів, що задавали питання про Порошенка, була направлена фірмова бірюковська “ухмилочка”. Прибігли навіть люди з Міхомайдану, які бруківку розбирали, коли Саакашвілі затримували на Костьольній. Прийшли якісь люди, притягнули поета Діда Миколу, який зачитував вірші про “злочинну владу”… Хтось транспаранти тримав проти Порошенка, “Азов” запалював фаєри, дехто визнавав, що прийшов підтримати президента, інші кляли Кернеса та говорили, що за Україну. Люди їхали з різних куточків країни, як не крути.

Але що це, я так і не збагнув. Навіть адекватні люди, які пили каву з друзями, казали, що просто розвіртуалитися вирішили з підписниками… Звичайний флешмоб, мовляв.

І наразі, після акцій Саакашвілі і цієї “Кави на Хрещатику”, враження, що все це якась маргіналізація суспільних акцій. Створюється асоціація із сумнівністю подібних зібрань. Бо що “МіхоМайдан”, що “Кава на Майдані” виглядають дуже сумно, дивно і непотрібно. Єдина перевага “Кави” – це присутність багатьох справді адекватних людей. Втім, значна кількість із них співпрацюють з владою. І, навряд чи, проміняють свій комфорт від співпраці на щось інше. Сам же зміст “Кави на Хрещатику” в якості флешмобу – нормальний. От тільки політизованості на початках додає факт, що ця “Кава” відбулася в акурат після бузіння “міхомайдану”. І позитивний меседж, який акція цілком могла дати суспільству, так і не був даний. Звичайне мирне зібрання адекватних людей притягнуло купу політичних провокаторів, які лише додали відчуття маргіналізованості. На жаль… А, ще є плюс – акція точно не була проплаченою!

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s