війна

Barrett M107A1: Що за гвинтівку США продаватимуть Україні

Мій текст, опублікований на Depo.ua.

Про це першим повідомили у Washington Post. Про Javelin, звісно ж, не йдеться. Рішення суміжне з тим, яке нещодавно ухвалила Канада, дозволивши Україні купувати вогнепальну зброю.

У випадку із рішенням США, мова йде про снайперські гвинтівки Barrett M107A1, Firearms які активно закуповуються збройними силами Великої Британії, Швеції, а також вони присутні в армії США. Вони вже і так присутні в Україні, але про це згодом.

Що за гвинівка

Вона є продовженням моделі M107 яка, в свою чергу, є поліпшеним “нащадком” M82A1. Її можна придбати у більшості спеціалізованих магазинів в Америці. Ціни стартують від $12 тисяч.

Поліпшення торкнулися матеріалів виготовлення зброї, де були застосовані такі інноваційні легкі міцні матеріали як титан, алюмінієві сплави, полімери а також ряд покриттів для підвищення зносостійкості і тактико-технічних характеристик гвинтівки.

Як наслідок цього, значно зменшилася маса зброї, що також зі зрозумілих причин покращує його ТТХ. Якщо M82A1 важила 13,6 кг, то M107A1 важить 12,95 кг.

Також додалася можливість вести вогонь з інтегрованим на стовбур тактичним глушником, що значно знижує звук пострілу. Конструктори порахували не потрібною таку деталь як ручка для перенесення зброї.

M107A1 є у стандартному варіані, а також M107A1 CQ – з укороченим стволом. Калібр 12,7, патрон .50 BMG, що був створений ще в 1920-х роках під кулемет Browning M1921, а згодом стандартизований НАТО. Прицільна дальність M107A1 – 1800 метрів, а максимальна 2 000 метрів.

Ось так вона стріляє.

Barrett і Україна

Можна сказати, що Barrett на Донбасі не стане новинкою. Наприклад, ось фото за 2015-й рік. На ньому український воїн позує із 12,7-мм гвинтівкою Barrett M82A1.

У 2015-му про надходження Barrett М107А1 в Національну гвардію України було офіційно заявлено міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим у вересні 2015 року. У ЗМІ лунала цифра, що вони були придбані на суму у понад $500 тис, хоча офіційно це не звучало.

Виходить, що гвинтівки Barrett, так чи інакше, вже присутні в Україні. Тим не менше, останнє рішення США дозволить збільшити кількість цієї зброї на Донбасі, що допоможе нашим снайперам. А також воно є відчутним сигналом щодо зміни політичної позиції Штатів у конфлікті на Донбасі.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s