Київ

Сніг, що лікує голови

​”Зима пробуджує апетит. У той час, коли вулиці вкриті снігом, шоколадний торт – найкращі ліки”, – Еріх Марія Ремарк, “Тіні в раю”.

Не так давно у Лондоні, на Оксфорд Стріт, підприємливі власники магазинів вирішили створити атмосферу свята до Білого різдва. У місті стало прохолодно і, щоб клієнти активніше купували святкові прикраси, власники двох магазинів використали снігові пушки і поблизу їхніх магазинів йшов сніг. Люди дивувалися, раділи і активно йшли на шопінг саме до них. 

Колись я вивчав курс з психології кольору. У ньому йшлося про те, що білий колір снігу здатен заспокоїти нерви і навіть прискорювати відновлення клітин мозку… 

Ремарк був правий, коли писав про сніг і торт. Сьогодні Київ замітає, і попри колапс на дорогах, теплі вогники з вікон кафешок притягують людей. Вони сидять, попивають каву і заспокоюють нерви. Чудовий маркетинг від планети Земля. Люди фотографуються, бавлять дітей, стрибають у сніг і насолоджуються красою, яку подарувала природа брудній столиці.

Київ для мене вже давно не є містом для життя – виключно business place. Це місто не є комфортним. Воно брудне, перевантажене людьми і машинами, і всюди, навіть в повітрі, відчувається негатив. Це негатив людей у ставленні один до одного. Останні події в країні, особливо в столиці, із мітингами і провокаціями Саакашвілі, бездарною політикою влади, війною, зростанням цін, дурістю окремих представників суспільства, доларом і поступовим помиранням віри в краще створюють цю сірість навколо. І сніг був потрібен. Це банально, але величезна кількість людей сьогодні, замість ненависті до чогось і когось ліпили сніжки. І хто зна, скільки з них передумали робити зло, обравши каву в теплому кафе на Подолі. Сніг лікує і рятує, очищує думки. Візуально, він допомагає розслабитися навіть в умовах роботи практично 24/7. Це лише мій досвід, та все ж, це працює. 

Сніг сховав сірість буденності, в якій мало позитиву. І допоміг багатьом відчути радість. А комусь – покращив виручку. Нехай йде сніг. Замітає наші гріхи.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s