війна

Проблеми з боєприпасами і “Булатами”: Про що розповів генерал-майор Толочний

Натрапив тут на інтерв’ю заступника командувача сухопутними військами ЗСУ з логістики генерал-майора Юрія Толочного виданню “Оборонно-промисловий кур’єр”. У ньому Толочний розповідає про найбільш гострі проблеми ЗСУ.

Найважливіше

1). Гостра нестача коштів на будівництво об’єктів розміщення військ. Знову сформовані або відведені із зони АТО по ротації з’єднання і частини розміщуються в наметових таборах.

2). Нестача коштів на забезпечення живучості та безпеки арсеналів і місць зберігання боєприпасів – виділяється 5-10% від необхідного.

3). Проблеми з боєприпасаси. “Ситуація дуже серйозна. Сьогодні є цілий ряд дефіцитних калібрів. Мова і про стрілецькі, і про артилерійські і ракетні боєприпаси. Введено ліміти на витрату артилерійських боєприпасів. Через рік-два, максимум – три некомплект боєприпасів стане критичним”, – сказав Толочний.

4). Варіант модернізації танків Т-64БМ “Булат” виявився “невдалим в реальному бою”. “Танки Т-64БМ« Булат »в силу великої ваги і слабкого двигуна виявилися неефективними, були переведені в резерв, і замінені лінійними Т-64”.

Щодо нестачі боєприпасів особисто чув ще після пожежі на військовому складі у Балаклії у березні цього року. Бо на складі зберігалося, за деякими даними, 138 тис. т снарядів. А головне – там зберігався основний запас 125-мм танкових снарядів. Раніше горів склад у Сватовому – там всього було 3,5 т. снарядів. А останньою стала пожежа на складі у Калинівці під Вінницею, у вересні. Це був найбільший арсенал після Балаклії – 188 тис. т боєприпасів (до війни). Причому не тільки артилерійські снаряди зберігалися, а й реактивні снаряди для РСЗВ “Град” і “Ураган”. Але, якщо вірити, то зайнялося 10% території і згоріло небагато. Якщо віднімати від цифри, яка була до війни на Донбасі, тобто від 188 тис. т – невідомо скільки використали в АТО – то вийде близько 19 тис. т. втрачених запасів.

Наразі Мінські домовленості, судячи з інформації, наданої Толочним, грають на нашу користь. Бо не застосовуються танки і активних саме артилерійських боїв немає – переважно 82-мм і 120-мм міномети.

Щодо інших моментів, великі зусилля кинуті саме нареформу харчування – на нову систему мають перейти всі військові частини до кінця 2019-го року. А також на будівництво полігону Широкий лан.

По грошах. у першопочатковому проекті Державного бюджету України на 2018-й рік видатки для Міністерства оборони України було передбачено у сумі 83 314 500,0 тис. грн, що на 19 287 100,0 тис. грн більше ніж у 2017-му році і на 27 686 571,6 тис. грн більше, аніж було в 2016-му. А у прийнятому Верховною Радою законопроекті, після внесених змін та доопрацювань, ця цифра збільшилась на 2 700 000,0 тис. грн. Тобто, військовий бюджет-2018 (саме Міноборони) становить 86 мільярдів 014 мільйонів 500 тисяч гривень.

Згідно із Стратегічним оборонним бюлетенем, загальні видатки на безпеку і оборону мають складати не менше 5% від ВВП (169,4 млрд грн загалом на все). У 2018-му так і буде.Втім, чи встигне армія перейти на стандарти НАТО до 2020-го року, як передбачено у ньому, загадка. 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s