війна

Дрони-камікадзе: Що за зброю Україна купила в Польщі

Мій текст, опублікований на Depo.ua.

Як повідомив 5 вересня 2017 року польський веб-ресурс http://www.defence24.pl, на виставці оборонної промисловості MSPO- 2017, що проходить в місті Кельце, українська ГК “Спецтехноекспорт” уклала контракт на закупівлю для збройних сил України партії безпілотних баражуючих боєприпасів Warmate. Їх виробляє польська приватна компанія WB Electronics SA Параметри контракту не розкриваються.

Варто нагадати, що в грудні 2016-го на полігоні Гончарівськ під Черніговом українські військові тестували бойові безпілотні комплекси – як наземні, так і повітряні. І тоді мова йшла про боєприпас Warmate.

Секретар РНБО Олександр Турчинов тоді заявив, що саме така зброя потрібна на передовій. Хоча, по суті, ударний безпілотник з Warmate був представлений ще у 2016-му році на полігоні Дівички. Його бачив навіть Порошенко. Лунали заяви про плани їх виробництва для збройних сил України на ВАТ “Чернігівський завод радіоприладів” і проектах різних застосувань, наприклад, розвідувально-ударного комплексу “Сокіл”, який має елементи ударного безпілотного авіаційного комплексу WB Electronics Warmate на бронеавтомобілі. Наразі справа дійшла до закупки.

Що таке Warmate

Warmate являє собою апарат з композиційних матеріалів з електричним двигуном. WB Electronics розробили його в двох варіантах і він був випробуваний в другому кварталі 2015 року. Снаряд може запускатися з переносних пускових установок або з повітряних носіїв, в тому числі з безпілотних. Управління та наведення БПЛА на меті здійснює оператор.

Перший варіант являє собою одноразовий боєприпас з масою, за різними даними, від 0,7-1,3 до 4 кг з денним оптичним датчиком. При розмаху крила 1,4 м може здійснювати політ тривалістю до 40 хвилин на дальність до 10 км. Боєприпас несе боєголовку масою до 0,7 кг з осколкової або кумулятивною бойовою частиною.

Другий варіант боєприпасу багаторазовий для ведення розвідки і обмеженого ураження противника. Він оснащений двоканальним датчиком, з денною ІК оптикою і пристроєм для лазерного підсвічування цілі. Маса в цьому варіанті становить 200 м

Невеликі розміри і використання конструкційних матеріалів забезпечують малопомітність боєприпасу засобами радіолокаційної розвідки.

Скільки коштує

Вартість Warmate – близько $12 тис.

Чим допоможе ЗСУ

Warmate дасть змогу ЗСУ не тільки вести розвідку, але і наносити удари по ворожих розрахунках, котрі нестимуть загрозу позиціям і життю військовослужбовців ЗСУ. Щоправда, великої шкоди ворогу цими дронами завдати буде важко, втім, за їхньою допомогою цілком можливо влаштовувати пожежі та вибухи на складах з боєприпасами, знищуючи їх.

Чи є альтернатива в Україні

Ще в 2016-му році була представлена модель українського ударного дрона “Ятаган-2”. Безпілотник здатний нанести точковий удар на відстані до 3 км. Принцип дії ударного дрона в доставці заряду вибухівки (1 кг) до цілі і її знищення шляхом прямої атаки. За своєю суттю – це дрон-камікадзе.

Він складний всередині з труби разом з крилами, які розгортаються відразу, як тільки пристрій злітає. Разом з сумкою для перенесення і пусковою установкою, він легко вміщається в рюкзаку. Також ударний дрон “Ятаган-2” може запускатися з руки або використовуватися в якості ударного на нових бронетранспортерах і бойових машинах піхоти. Час активної роботи – 12 хвилин. Це, насправді, головний його недолік.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s