війна

“Шкільне перемир’я”: Яка “зрада” закралася на фронт

Мій текст, опублікований на Depo.ua.

Якщо “Хлібне перемир’я”, що стартувало 24-го червня, завершилося для України втратою 68 військових на Донбасі, то “шкільне”, яке триває з 25-го серпня, наразі працює без офіційних втрат (наприкінці серпня загинув боєць УДА). Але вогонь не припиняється. Хоч у переважній більшості ворог стріляє з кулеметів, гранатометів, стрілецької зброї із поодинокими випадками мінометного вогню, а кількість обстрілів зазвичай не перевищує офіційно зафіксованих 20 випадків, терористи посилюються.

На Примор’ї, поблизу Безіменного, окупанти споруджують новий опорний пункт і вогневі позиції мінометів. Там вже помічені 120-мм міномети, БТР-70, БМП-2 і ББМ. По Мар’їнці, де буквально вчора стало відомо про пораненого бійця, ворог використовує у бою БМП-2, а також танк, який з Олександрівки б’є по наших позиціях. А нова ротна тактична група бойовиків перекидається у район висот 247.2 – 272.2, з 4-ма танками, 10-ма ББМ. Окрім цього, терористи розширюють мережу траншей поблизу Авдіївки та ДФС.

Поряд із всім цим, можна сказати і про нашу армію. ЗСУ готуються до масштабних навчань, які можна розцінювати як відповідь російським “Захід-2017”. З 12 по 15 вересня пройдуть командно- штабні навчання в масштабах всієї країни “Непохитна стійкість – 2017”, про які першого вересня заявив начальник Генштабу генерал Муженко. Головний упор буде зроблений на північні регіони. Окрім цього, розпочалися збори резервістів в прикордонних областях.

Але, якщо говорити про фронт, то туди закралася нещодавно справжня зрада. За інформацією Depo.ua, військові активно обговорюють наказ командування АТО, згідно із яким, якщо військовослужбовец почав самовільно відкривати вогонь по ворогу і порушив режим тиші, то командир зобов’язаний повідомити ВСП (військова служба правопорядку) і сприяти у слідчих діях.

Ось ще одна рекомендація із письмовою відповіддю “АТОвців”.

Загалом, такі накази вже були і раніше. Що і говорити, якщо навіть ОБСЄ вважає вогонь у відповідь порушенням “Мінська”.

Втім, можна з впевненістю сказати, що командири не будуть здавати своїх бійців ВСП, якщо вони не “аватари”. Бо такі дії зроблять їх ворогами і вони втратять авторитет. Окрім цього, жоден з командирів не дозволить своїм бійцям сидіти під вогнем без відповіді.

Але дзвіночок це не дуже добрий. Зрозуміла мета – досягти миру і припинення вогню. Втім, дуже часто рекомендації не “відкривати вогонь” завершуються тим, що за вогонь у відповідь чи за вогонь на упередження по вогневих розрахунках ворога нашим хлопцям на передовій дістається від штабних офіцерів. І від цього ця війна стає остаточно незрозумілою.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s