Світ

Історія про репарації і “найбільшу жертву” фріка Качинського

“Право і справедливість” продовжує гратися з вогнем і активно педалює тему репарацій, вимагаючи компенсацію від Німеччини за Другу світову.

Заступник міністра культури Польщі Ярослав Селлін з “Права і справедливості” Качинського відсмалив тезу, що Польща є головною жертвою Другої світової. І, звичайно ж, Німеччина має платити.

“Польща понесла найбільші втрати у Другій світовій війні, якщо мова йде про кількість жертв. Важливо нагадати – і самим собі, і світові, і Німеччині, – наскільки великі були ці втрати, уявити їх і домагатися цих компенсацій, винести їх на порядок денний. Я вважаю, що не можна так це залишити”, – зазначив Селлін.

Він підкреслив, що враховує і 3 млн убитих польських євреїв.

У розпалюванні війни Селлін звинуватив німців і Радянський Союз. За його словами, Польща пережила дві війни: перша почалася у вересні 1939 року, потім “ще одна почалася на сході”. Чиновник вважає, що про втрати його країни повинен знати весь світ.

Загалом – традиційна заява для представника Качинського.

Особливо кумедно вона виглядає з урахуванням того, що Німеччина вже платила компенсації за жертви серед польських євреїв. Але поляки вважають їх польськими громадянами і тепер вимагають платити вдруге… Звичайно, Німеччина посилає Польщу куди подалі. Меркель взагалі останнім часом критикує владу цієї країни, зокрема, і за судову реформу, де важливу роль відігравали “качинські ідеї”, котрі ставили судову систему під контроль уряду.

29 серпня вона сказала: “Ми просто більше не можемо мовчати і нічого не говорити заради миру. Правова держава в Польщі – серйозне питання. Принципи правової держави є основою співпраці в Європейському союзі”, – сказала Меркель, натякнувши, що країна йде невірним шляхом.

Розбіжності у відносинах Польщі та Євросоюзу почалися в травні 2015 року з приходом до влади саме націонал-консервативної партії “Право і справедливість”. Ярослав Качинський називав метою партії – будівництво Четвертої Речі Посполитої. За ці два роки у Польщі процвітає популізм національної ідеї, імперіалістичні настрої. Зокрема, націоналізм виражається і у побитті українців, які стають цапами відбувайлами. Наприклад, в 2015-му році було зафіксовано 37 випадків нападів на українців, а у 2016-му вже 92. В 2017-му побиття продовжуються. Один з останніх випадків стався у серпні в Гданську, коли 24-річного українця, який працює в кафе, побили троє клієнтів, незадоволених тим, що він закривав заклад. “Знаєш, що твій дід зробив з моєю бабусею?” – кричав один з них.

Підштовхує насильство саме влада, наприклад, рішенням липня минулого року про визнання Волинської трагедії геноцидом, а також постійними спічами у стилі “з Бандерою Україну в Європу не пустимо”.

Наїзди на Німеччину – це ще одна популістична тактика, яка веде внікуди. Враховуючи, що польська економіка залежна від німецьких кредитів. Між іншим, також вона залежна і від українських робочих рук. Проте, популізм Качинського із поверненням Польщі у “часи маршала Пілсудського” від цього не страждає.

2-го серпня голова Міноборони Польщі Антоні Мачеревич заявив, що Німеччина повинна виплатити Варшаві репарації за збитки, завдані в роки Другої світової війни і злочини проти польського народу.

Він зазначив, що Польща ніколи не відмовлялася від претензій на адресу Німеччини, яка почала 1 вересня 1939 року військову агресію проти Польщі. А прийнятий в 1953 році Радою міністрів ПНР закон, згідно з яким Польща визнала, що Німеччина виконала зобов’язання з цього питання, і прийняла рішення про відмову від виплати компенсацій на користь країни, назвав неправдою, яка ще й юридично не оформлена. Втім, Мачаревич забув, що у вересні 2004 року уряд Марка Бєлки прийняв закон з цього ж питання.

25-го серпня прем’єр-міністр Польщі Шидло заявила, що репарації є “нагадуванням про справедливість щодо того, що Польщі належить”.

Наразі Німеччина відповідає відмовою, маючи на увазі, що згідно з післявоєнними договорами в якості репарації Польща отримала німецькі землі – Померанію, Сілезію і частину Східної Пруссії.

Але цікаво повернутися до слів Селліна про найбільшу жертву Другої світової.

Ось одна інфографіка, яка покаже, що Польща далеко не найбільша жертва з точки зору втрат.

ea402c2bd7da626df2a95e37da6a2793

Зрозуміло, що ідеї про головну жертву війни, яка встала з колін може дуже сподобатися електорату “Права і справедливості”, враховуючи, що серед них багато як націоналістів так і пенсіонерів, котрі також хочуть отримати репарації від поганих німців. Втім, виглядає конфлікт Варшави з Берліном та ЄС загалом дуже комічно. Повернення до часів Пілсудського може зробити з поляків головних фріків Європи. Зусиллями ось таких от фріків Качинського, як Селлін.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s