війна

Донецький аеропорт. Чому ЗСУ потрібен наступ на Жобуньки (КАРТА)

Мій текст, опублікований на Depo.ua.

Донецький аеропорт, Піски-Жобуньки, Опитне та Спартак – це традиційно гарячий шматок на карті театру бойових дій на Донбасі.

За останні дні ситуація в районі ДАПу загострилася. Якщо бути точним, гаряче там стало ще у травні. Наприкінці останнього місяця весни терористи били по Опитному з “Градів”, 82-мм і 120-мм мінометів та 122-мм артилерії. А до Пісок навіть висувалася їхня штурмова група.

В останні два дні бої на цій ділянці також ведуть з використанням артилерії зі сторони ворога. Вчора терористи вдарили по позиціях наших воїнів у Пісках зі 122-мм артилерії, а з мінометів 82-мм і 120-мм калібру били по Опитному.

З окупованого Спартака також надходили повідомлення про вихідні залпи і прильоти.

Як у травні, так і зараз, обстріли терористів пов’язані із можливим наступом ЗСУ на кількох ділянках. Ми вже розповідали про те, що ЗСУ в травні вдарили по позиції бойовиків у школі Спартака. З 2014-го року ця школа виконувала роль вогневої точки, з якої працювали танки та ствольна артилерія по “Бутівці”, Авдіївці, Пісках, Опитному і так далі.

В Пісках та поблизу них зосереджені достатні не тільки для відбиття атаки ворога, але і для короткого і швидкого наступу сили наших армійців. Така сама ситуація з нашими силами і в Опитному. Це дозволяє ЗСУ тримати в постійній напрузі передові позиції терористів у районі пожежної частини, південніше злітно-посадкової смуги Донецького аеропорту, а також північніше – в районі РЛС. Ці позиції винесені вперед (особливо РЛС). З них досить часто прилітає по Опитному. Прикривають їх бойовики з Жобуньків, а саме з північної околиці, яка відокремлена від Пісок мінним полем, та власного опорника поблизу Спартака, південніше водойми “Хутор”. Із Жобуньків досить часто прилітає по наших позиціях у Пісках.

Проте, враховуючи погану підготовку ворога, відсутність мотивації особового складу, про що не раз писали навіть військові кореспонденти зі сторони “Л-ДНР”, швидкими наступальними діями ЗСУ можуть витіснити терористів із Жобуньків. Наразі ж головна тактика стримування, яку використовує ворог, це аеророзвідка і удари з важкої артилерії по наших позиціях. І якщо ЗСУ починають просуватися вперед, як це було нещодавно під Жолобком, кількість обстрілів збільшується в рази.

Наразі Жобуньки з точки зору наступу на Донецьк мають важливе значення, зокрема, по відрізанню позицій ворога у ДАПі, а також можливості виходу ЗСУ на околиці міста, перетин вулиці Миру та Стратонавтів. Чи буде цей наступ – покаже лише час.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s