війна

Призов офіцерів запасу. Скільки і кого призвуть в областях та Києві

В Україні розпочався призов офіцерів запасу – випускників військових кафедр, які не служили в армії.

Директивою Генерального штабу ЗС України від 31 травня 2017 року № Д-5 визначена кількість офіцерів запасу що підлягають призову, з розподілом по областях та військово-облікових спеціальностях. Всього у червні 2017-го на військову службу офіцерського складу за призовом буде призвано 1000 громадян України.

Кількість по областях та Києву

Відповідно до розподілу завдань між обласними військовими комісаріатами, завдання на призов поділяється:

м. Київ – 54
Київська область – 91
Житомирська область- 43
Чернігівська область – 31
Черкаська область – 32
Полтавська область – 42
Сумська область – 41
Миколаївська область – 38
Херсонська область – 15
Кіровоградська область – 37
Одеська область – 59
Вінницька область – 39
Закарпатська область – 11
Івано-Франківська область – 48
Тернопільська область – 44
Хмельницька область – 46
Львівська область – 61
Волинська область – 33
Рівненська область – 37
Чернівецька область – 6
Дніпропетровська область – 61
Луганська область – 3
Донецька область – 21
Запорізька область – 37
Харківська область – 70

Розподіл по спеціальностях

Щодо розподілу офіцерів запасу за військово-обліковими спеціальностями то найбільшу чисельність складають спеціальності зв’язку (18%), спеціальності з експлуатації та ремонту автомобільної техніки (12%), морально-психологічного-забезпечення (12%), управління механізованими і танковими підрозділами (7%), експлуатації та ремонту озброєння і техніки (7%), кадрової роботи (6%), технічного обслуговування літаків, вертольотів, авіадвигунів (6%), тилового забезпечення – продовольчого та речового (5%), решту 27% складають всі інші спеціальності (РХБЗ, розвідки, протиповітряної оборони, захисту інформації, медичні, юридичні

Кого призиватимуть і за якою процедурою

Можуть бути призвані особи віком до 43 років, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, закінчили військові кафедри і не служили в армії, мають вищу освіту не нижче бакалавра та яким присвоєно первинне офіцерське звання. Строк військової служби для цих осіб складає 18 місяців.

Будуть призивати як чоловіків так і жінок.

Процедура призову

Офіцер запасу отримує повістку про призов на військову службу. Отриманою вважається повістка, яка вручена особисто під підпис. Після підпису повістки офіцер запасу має прибути в пункт збору (військовий комісаріат) у термін, зазначений у повістці. Далі людина має пройти медичний огляд. Якщо вона придатна до військової служби, під підпис отримується повістка “прибути з речами”. Далі офіцер запасу проходитиме курси підготовки (3 місяці) у вищих військових навчальних закладах.

Далі – військова служба (18 місяців з врахуванням курсів підготовки).

Підстави для відстрочки

Згідно з рішенням атестаційної комісії обласного військкомату офіцер запасу може отримати відстрочку від призову в наступних ситуаціях.

1). Сімейні обставини

Дружина-інвалід або вагітна, дитина-інвалід, двоє або більше дітей, дитина у віці до 3-х років.

2). Стан здоров’я

Під час медичного огляду офіцера можуть визнати тимчасово непридатним до військової служби. Тривалість такої відстрочки – 1 рік.

3). Навчання

Інтернатура, аспірантура, докторантура; у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття вищого освітньо-кваліфікаційного рівня.

4). Професійна діяльність

Священнослужителі, кандидати (доктора) наук, педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів з повною вищою освітою, медичні працівники, за умови повного навантаження на займаній посаді, у сільській місцевості, сільські, селищні, міські голови — на термін виконання ними цих повноважень, поліцейські — на весь період їхньої служби.

Для чого призиватимуть

Офіцерів запасу призиватимуть для того, щоб укомплектувати першу лінію. Адже на першій лінії склалась така ситуація, що потрібні командири взводів, командири рот. В зону АТО відправляти офіцерів запасу не планують. Навпаки, вони мають замінити в тилу штабних офіцерів, котрі несуть службу за контрактом, і відбудуть у зону АТО по ротації.

Ухилення від призову

Офіцер несе адміністративнуі кримінальну відповідальністьза неявку без поважних причин за підписаною повісткою. Неявка до військкомату без поважних причин – штраф 170-510 грн. Повторне порушення протягом року збільшує штраф до 510-1700 грн. Псування або втрата військових документів – штраф 17-51 грн.Ухилення від призову шляхом бездіяльності карається обмеженням волі терміном до трьох років.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s