війна

Бої під Авдіївкою. Чи можуть бойовики влаштувати бійню під ДФС (КАРТА)

Мій текст, опублікований на Depo.ua.

За останні роки та навіть місяці війни буде важко порахувати кількість зупинок роботи Донецької фільтрувальної станції, яка подає воду в Авдіївку, частину Ясинуватої і Донецька. Під час боїв між ЗСУ та бойовиками кінця січня-початку лютого, а також у березні та квітні станція зупинялася як через знеструмлення, так і внаслідок влучання снарядів.

Наприкінці лютого відбулося навіть її тимчасове захоплення бійцями УДА (Українська добровольча армія). Добровольці згодом відійшли, робота станції відновлювалася на певний проміжок часу, але згодом через знеструмлення, яке виникало внаслідок боїв і пошкодження ЛЕП, зупинялася. І кожного разу слідом за зупинкою відбувалися важкі переговори між сторонами про допуск ремонтних бригад на місце аварії.

5-го квітня ДФС вкотре припинила роботу внаслідок обстрілів Авдіївки. Наразі вона працює, втім ситуація поруч зі станцією, як і завжди, досить напружена. Справа в тому, що “язик” бойовиків Едуард Басурін заявив, що ЗСУ стоять за 170 метрів від ДФС. Але сказав він це, додавши, що терористи могли б “виставити там охорону”.

“ДФС перебувала в “сірій зоні”. У нас була можливість взяти її під охорону, але розуміли, що противник зробить все, щоб зруйнувати станцію. Зараз противник знаходиться поруч з ДФС, в районі 170 метрів від неї”, – сказав Басурін.

Не варто забувати, що позиції терористів є неподалік від станції – поблизу ринку “Господарь”, а також на найближчій панівній висоті – териконі в 150 метрах на захід від Першого ставка.

Паралельно з цим зі сторони “ДНР” лунають традиційні страшилки про екологічну катастрофу внаслідок зупинки процесу хлорування води. Зрозуміло, що тут взагалі щоразу ситуація висить на волосині через те, що на ДФС зберігаються запаси хлору і потрапляння у них снаряду дійсно виллється в екологічне лихо. Але саме це, включно із стратегічною важливістю станції, яку обслуговує комунальне підприємство “Вода Донбасу”, є запорукою її існування. Інакше б вже давно точилися бої безпосередньо за неї та на її території.

Варто нагадати, що активні бойові дії в районі Авдіївки, наприкінці січня, якраз тісно пов’язані з ДФС.

Тоді, протягом досить тривалого часу, бойовики наполягали, щоб ЗСУ, які наблизилися до станції і спорудили опорники, відійшли від неї на 1,5 км. Скаржилися вони і в ОБСЄ, де підтверджували, що наша армія стоїть за 200 метрів від станції. Проте жодних рекомендацій про відведення позицій від них не надходило.

29-го січня терористи влаштували локальний наступ в районі першого та другого ставків з метою відкинути ЗСУ. Атака терористів тоді була відбита бійцями 72-ї бригади, у боях загинув відомий комбат бойовиків “Грек”. Той наступ дав старт затяжним боям під Авдіївкою, в районі Ясинуватського блокпосту, з використанням терористами “Градів”, 152-мм і 122-мм артилерії, танків, проте завершився для них втратою позицій “Алмазів”.

Поблизу ДФС у лісі свій опорник облаштував 39-й батальйон, біля дороги на Ясинувату.

З того часу наші позиції регулярно обстрілюються терористами. До “режиму тиші”, який діє з 1-го квітня, прилітало “важке” з Ясинуватої. Зараз переважно ведуться бої з використанням легкого озброєння.

Від наступу на цій ділянці як ЗСУ, так і бойовиків стримує те, що руйнування станції внаслідок боїв матиме негативні наслідки. Втім, і утримувати її під контролем також може стати суттєвою перевагою. Теоретично, ЗСУ мають бути зацікавлені у тому, щоб відкинути терористів подалі від ринку “Господарь” і з вище згадуваного терикону. Проте локальний наступ матиме непередбачувані наслідки, оскільки бойовики не цураються використовувати “Гради”, танки і важку артилерію за першої ж можливості.

Терористам також вигідно відкинути ЗСУ подалі від станції, щоб взяти її під власний контроль. Оскільки, це дасть їм стратегічну перевагу. І вони розуміють, що українська сторона, на відміну від них, не стане обстрілювати ДФС. Саме тому, враховуючи останнє посилення угруповання бойовиків,про яке ми писали, і їхню постійну обкатку та висування на першу лінію танків, заяви, котрі лунають зі сторони ворога про наші позиції під ДФС, можуть вилитися у чергову спробу локального наступу. До якого, безперечно, наша армія готова.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s