Україна

Що відомо про шахту “Степова”, де стався вибух

Мій текст, опублікований на Depo.ua.

На шахті “Степова” у Сокальскому районі Львівщини сталася аварія.

Станом на 16:30 відомо, що з шахти вдалося витягти 50 людей. Всього працювало 172 гірника, на аварійній ділянці 34 гірника, з яких 8 загинуло та 6 гірників з травмами піднято на поверхню. Однією з причин вибуху на шахті називають накопичення газу у горизонтальному тунелі. Також вибух пов’зують із роботами по збільшенню обсягів видобутку, але із цим розбереться спеціальна комісія. За фактом вибуху вже відкрито кримінальне провадження, а на Львівщину летить прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Що це за шахта

Вугільна шахта “Степова” розташована в Червоноградському геолого-промисловому районі Львівсько-Волинського басейну, 14 км на захід від міста Червоноград і 0,5 км на північ від села Глухів Сокальського району Львівської області. Вона займає крайню західну частину Межирічанського родовища.
Шахта була здана в експлуатацію у 1978 році. На даний час входить до
складу ДП “ЛьвівВугілля”.

Запаси вугілля залягають з кутом падіння до 3 градусів. На “Степовій” видобувається кам’яне вугілля марки “Г” (згідно української
класифікації). Річна проектна потужність – 2,4 млн т. Середній термін використання шахти при виході на проектну потужність знаходиться в діапазоні 15-20 років.

Характеристика вугілля:

– Марка – “Г”

– Сірка – 2,6%

– Зольність пластів – 32,6%

– Вологість – 7,0%

– Вихід летючих речовин – 38,9%

За наявними даними, обсяг видобутого вугілля коливається. У 2014 р. було видобуто 211,3 тис. т вугілля, що на 13% більше ніж у 2013 р. У 2015 р. було заплановано видобути 400 тис. т.

У 2014 р. виручка шахти склала 124,8 млн грн без ПДВ, що на 87% більше ніж у 2013 р., в якому виручка досягла 66,6 млн грн

Протяжність підтримуваних гірничих виробок – 62,5 км. Середня
глибина розробки – 566 м, глибина нижньої технічної границі шахти – 750 м.

У період 2012–2013 рр. загальний обсяг капітальних інвестицій склав 46,1 млн грн. Упродовж 2010-2013 рр. був побудований породний комплекс на вентиляційному стволі північного блоку шахти, що дозволило організувати видачу породи від проходження гірничих виробок скіповим стволом, замість допоміжного, тим самим збільшити темпи проходження гірничих виробок. Відбулася реконструкція гірничих виробок для транспортування вугілля по пласту n7н на центральний блок шахти, що удосконалило схему підземного транспортування вугілля і забезпечило безаварійність його роботи.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s