війна

Повзучий наступ. Де ЗСУ могли просунутися вперед на Світлодарській дузі (КАРТА)

Мій авторський матеріал, опублікований на Depo.ua. 

Після грудневого просування 54-ї бригади у районі Світлодарської дуги із захопленням позицій бойовиків в “чарівному лісі”, а також ОП “Кікімора”, успіхів 46-го батальйону “Донбас-Україна” із заходом та утриманням Новолуганського, що дало змогу ближче підійти до Горлівки, волонтери продовжили радувати всіх перемогами. Зовсім нещодавно була інформація про те, що ЗСУ пройшли на кілометр вперед на Світлодарській дузі і стоять за 5-6 км від Дебальцевого. Інформацію розповсюджував волонтер Юрій Мисягін, який працює із 54-ю бригадою. За логікою, просування було можливе виключно у районі Санжарівки, з півночі від Дебальцевого, із захопленням висоти 307.9. Проте, це виключно припущення, які витікають із інформації Мисягіна про просування наших сил, які підтверджують ряд волонтерів у неформальних розмовах.

Нещодавно Мисягін знову виклав переможний пост. Мовляв, лінія фронту на Світлодарській дузі вирівнялася, десь ми пройшли вперед.

kw

Зі сторони бойовиків є повідомлення про бої у зеленці поблизу Молочного. Вчора увечері тривали бої із застосуванням 82-мм і 120-мм мінометів, стрілецької зброї і БМП у периметрі Молочне-Калинівка-Логвинове.

Але просування 54-ї бригади на даному напрямку сьогодні не має жодного тактичного і стратегічного сенсу. Тут потрібно думати про те, як утримати ОП “Кікімора” і окопатися на відвойованих позиціях, оскільки рух до Калинівки супроводжувався б вогнем із позицій терористів на найближчій панівній висоті 223, звідки нещодавно вийшла штурмова група бойовиків, яка зблизилася і обстріляла наші позиції в районі “грязєвого ставка”. А каменистий, промерзлий Донецький кряж ускладнював би бійцям спроби швидко окопатися. Тим більше, що таке просування супроводжувалося б втратами.

Із північного флангу від Дебальцевого інформації не надходить жодної. Тому, важко говорити, чи змогли просунутися і зберегти свої позиції бійці, які, за словами волонтерів, були за 5-6 кілометрів від міста.

Єдина точка, де наші воїни могли  як повідомляє волонтер Мисягін “вирівняти лінію фронту”,, може бути Новолуганське. Точніше – сіра зона між Новолуганським та Горлівкою.

За останньою інформацією бійці 46-го батальйону спецпризначення “Донбас-Україна” змогли просунутися у сторону Травневого. Проте, дане просування буде супроводжуватися важкими боями, якщо, наприклад, буде прийняте рішення перейти у наступ в районі Гольмовського. На даному етапі це закріплення вигідне із тактичної точки зору як плацдарм для можливого наступу на Горлівку, так і з можливості боротися з контрабандою.

Бойовики ж активно стягують артилерію до Горлівки. Протягом останніх діб до Горлівки була перекинута батарея 120-мм мінометів, а також 2 БМП-2 і 2 Камаза з живою силою. У районі Світлодарської дуги з’явилися нові артилерійські позиції, що свідчить про можливе загострення і спробу бойовиків піти у контрнаступ.

Не варто забувати, що ЗСУ просуваються по території, яка за “Мінськом-1” має бути під українським прапором, не порушуючи домовленостей. А активна оборона терористів свідчить про те, що жодних “договірняків” із здачею бойовиками територій майже без бою, про що інколи люблять говорити в соцмережах спостерігачі, немає. Попереду – важкі бої.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s