Всячина

Що спільного у “Пивзаводу на Подолі” та Вінницького пивзаводу

Сьогодні в групі “Киев. Подол” у Фейсбуці вкотре підняли тему будівництва на території “Пивзаводу на Подолі” житлового комплексу “Подільський Дворик”.

У лютому 2014-го року легендарний пивзавод, заснований у 1872 році купцем Миколою Хряковим, припинив роботу. Після цього його навіть почали різати на металобрухт, а у квітні 2014-го горіла одна з ємностей для виробництва пива.

%d0%bf%d0%b8%d0%b2%d0%be

Вже тоді велися розмови, що територія пивзаводу, яка наразі пустує, буде очищена від об’єктів, які по суті мають історичну цінність. І на даному місці збудують чи то розважальний центр, чи то житловий комплекс. Проводилися різного роду громадські слухання стосовно проекту Детального плану території в межах вулиць Кирилівська (колишня Фрунзе), Нижньоюрківська та пров. Мильного у Подільському районі м.Києва.

На сьогоднішній день в Інтернеті можна знайти детальну інформацію про ЖК “Подільський Дворик”, який має будуватися на території “Пивзаводу на Подолі” (Кирилівська, 39. Має простягнутися і на територію пивзаводу).

417603_485664381497064_668371307_n

Я пам’ятаю, як купував у часи студентської молодості смачнюще Парове пиво і пив його вечорами, з друзями. Його варив “Пивзавод на Подолі”. І сьогодні, навіть за наявності якісного крафтового пивця, чомусь бракує саме того смаку молодості із присмаком історії. Про “Пивзавод на Подолі” розповідали навіть, що там варилося пиво для високопоставлених членів КПРС, яке не продавалося звичайним смертним. Але майбутнє цього історичного заводу таке саме, як і близького мені вінницького.

1000012

У 2007 році територію Вінницького пивзаводу віддали під будівництво житлово-офісно-торговельного комплексу. Міськрада віддала земельну ділянку розміром 1,54 га приватному підприємству “Агропромсільбуд”, яке згодом, у 2009 році, ще й отримало від Кабміна 91 млн грн на добудову цих об’єктів.

fjjfjf

Там також була хороша територія. Люди так само пили досить непогане пиво, свіже, зі скляних кухлів, у які холодненьке і пінне наливали прямо у магазинчику на території заводу. А тепер там теж люди – живуть.

%d0%bf%d0%b8%d0%b2%d0%be-2

“Пивзавод на Подолі”, так само як і Вінницький пивзавод, не витримав українських реалій. Причини закриття в обох були фінансові: фіскальне навантаження, великі витрати на виробництво, конкуренція…

Проте, на відміну від Вінницького пивзаводу, будівля і промзона “Подолу” має справжнє історичне значення. Це частина старого Києва. І там цілком можна було б створити музей чи перетворити його на територію по типу ВДНГ, де могли б проводитися різного роду культурні події, фестивалі і таке інше. Проте, хто винен киянам, які не змогли захистити завод і не переконали столичну владу, знайти йому інше застосування? Тепер буде житловий комплекс, як і у Вінниці. А про пиво нагадуватимуть лише фото, етикетки та його смак, що зберігся в пам’яті.

33000_1__

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s