війна

Чи варто очікувати наступ бойовиків на Водяне (КАРТА)

Даний мій текст був написаний і опублікований на Depo.ua.

Війна на Донбасі традиційно не затихає ні після домовленостей про перемир’я, ні на свята, які були гарячими відразу на всіх напрямках фронту.

2016 рік українська армія завершувала не тільки переможним наступом на Світлодарській дузі і захопленням шматків сірої зони. В останній день 2016-го на початку 2017-го бойові зіткнення під Попасною, де бойовики пішли у наступ, завершилися черговим контрнаступом наших сил. ЗСУ сформували ударну штурмову групу, яка змогла зайняти ряд висот і сіру зону під Попасною.

Але попри успіхи на Луганському напрямку і бойові зіткнення на Донецькому (Авдіївка, Світлодарська дуга), варто звернути увагу саме на Маріупольський напрямок. На ньому було найбільш гаряче.

За час свят бойовики 257 разів тут обстрілювали позиції ЗСУ. Найбільше дісталося Водяному та Широкиному. Накривали зі 122-мм, та навіть 152-мм артилерії, 82-мм і 120-мм мінометів. Водяне вже в певній мірі традиційно обстрілювалося “Градами”…

Позиційна війна на цьому напрямку є в певній мірі прогнозованою. Промерзлий степ є ідеальним для операцій малих диверсійних та штурмових груп, які діють під прикриттям артилерії. Ось приклад одного із зіткнень поблизу Комінтерново, який описав волонтер Serg Marko ще в останній тиждень 2016 року.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fserg.marco%2Fposts%2F1724899514494563&width=500

Даний допис цілком демонструє тактику війни на цій ділянці фронту, яка не сильно відрізняється від загальної картини АТО. Наш “повзучий наступ” на Світлодарській дузі в чомусь схожий – це війна за малі ділянки, кілометри фронту в умовах “Мінська”.

Маріупольский напрямок також особливий тим, що “сірої зони” тут вже майже не лишилося. Терористи постійно намагаються зайняти наш опорний пункт у Водяному, який має стратегічне значення.

Чи варто очікувати наступ бойовиків на Водяне - фото 1

Проте, професійні дії наших морпіхів, а також добре укріплені позиції не дають їм жодного шансу. Єдиний для них вихід – повноцінний штурм наших позицій ударною групою з танками і БМП, за підтримки артилерії. Проте у бойовиків спостерігаються великі проблеми із живою силою, про які досить часто розповідає наша розвідка та волонтери.

Як розповіла волонтер Майя Радославська, серед терористів майже відсутні бажаючі йти на фронт.

“Тих, що вже на фронті – критично мало. Ротації немає. Третій рік війни дається взнаки. Єдине, що їх там тримає – зарплата”.

за даними Радославської, середня з/п у “ДНР” у цивільному житті складає 3-4 тис. рос. рублів у тих, кому пощастило знайти нормальну роботу. Приблизно така ж з/п (чи трохи більша) в офіцерів середньої ланки “1-го АК МО ДНР”. Рядовий склад воює лише за продовольчий набір, тобто за харчі, безкоштовно.

“Щодо бойовиків із числа російських штатних військових – окрема історія. Там повноцінне грошове забезпечення з боку МО РФ, враховуючи преміальні надбавки за бойові дії, важкі умови служби тощо”, – додала Радославська.

На Маріупольському терористи обстрілюють наші сили вздовж лінії Павлопіль – Талаківка – Водяне – Широкине. Наші артилеристи також не пасуть задніх. Судячи із ситуації тут можна стверджувати, що наразі ЗСУ вдається втримати власні опорні пункти і якщо тактика бойовиків не зміниться, то особливих загроз втратити бодай клаптик землі тут немає.

У бойовиків, як вже було сказано раніше, немає достатніх ресурсів, щоб провести наступ на Водяне у досить зручних для цього погодних умовах. Наразі танки і БМП використовуються для позиційної війни, яка без штурму не увінчається успіхом для них, якщо взагалі могла увінчатися. Бо, як вже було сказано, морпіхи на даній ділянці фронту підготовлені в певній мірі краще, ніж армійці та ті самі “азовці”, котрі прославилися в Маріуполі.

Наші ж сили дотримуються Мінська і наразі наступ на Комінтернове не розглядається.

Чи варто очікувати наступ бойовиків на Водяне - фото 2

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s