війна

Світлодарська дуга. Чи зайняли ЗСУ Кікімору (КАРТА)

Даний мій текст був написаний і опублікований на Depo.ua.

Схоже на те, що успішний контрнаступ ЗСУ на Світлодарській дузі наприкінці 2016 року міг продовжитися цими днями.

Волонтер Юрій Мисягін, який працює з 54-ю бригадою, зусиллями якої і відбувається “повзучий наступ” на даній ділянці, повідомив у “Фейсбуці” хороші новини.

dkkdfkd

Наразі інші волонтери інформацію не повідомляють, прогнозовано мовчить і військове командування, що і зрозуміло. Також погано, як і під час минулих боїв, працює зв’язок у районі Калинівки. Тому наразі важко робити якісь підсумки, проте одна ділянка фронту таки виглядає логічною і бажаною для нашого наступу.

Як все було раніше

Повзучий наступ ЗСУ у районі Світлодарської дуги, який розпочався ще з лютого 2016-го, увінчався певними успіхами, хоча наша армія і понесла значні втрати. Після червневого прориву 1-го і 25-го батальйонів спільно із загоном добровольців “Правого сектора”, які атакували й зайняли опорний пункт противника на висоті 223, загін отримав наказ залишити висоту після кількох годин бою й повернутися на вихідні позиції. У тому бою загинув відомий доброволець, співак Василь Сліпак, а також ще двоє українських військових.

Потім противник убезпечив панівні висоти 223 і 216, створивши передові позиції між ними у лісопосадці перед висотами. Там було обладнано чотири укріплені позиції, які, своєю чергою, проглядалися частково з прилеглих висот і могли прикриватися вогнем. З позицій у лісочку противник створював загрозу для оборони 54-ї бригади.

18 грудня противник провів обстріл наших позицій із лісу, а у відповідь командування 54-ї бригади дало завдання ударній групі  атакувати той самий лісочок. Бойовики залишили всі чотири позиції в лісі й відкотилися назад, на панівні висоти. В результаті боїв наші захопили висоти “Зірка”, “Хрест”, п’ятий і четвертий блокпости. “Кікімору” терористи змогли відбити, але ЗСУ втримали позиції в лісі.

Чи відбили ЗСУ Кікімору?

Під час грудневого удару по висоті 223 ЗСУ змогли зайняти опорний пункт “Кікімора” – перша лінія ворожої оборони. Згодом терористи її відбили завдяки тому, що на поле бою висунувся моторизований артилерійський дивізіон 7-ї Мотострілецької бригади “ДНР”, а весь простір тут прострілюється ще з 2014 року.

Зайнявши лісок з якого регулярно обстрілювалися позиції 54-бригади, наша армія нівелювала загрозу, а також створила плацдарм для подальшого просування далі і поступове захоплення ворожих опорників.

Цілком можливо, що зараз просування вже почалося і логічними виглядають дії ЗСУ, якщо вони відбили “Кікімору” і висоту 223.  Ми раніше прогнозували варіант, за яким наша армія спробує просунутися вперед і відрізати Вуглегірськ від Дебальцевого по лінії Лозове-Калинівка, взяти під вогневий контроль сполучення Горлівка-Єнакієве. Також можливий прорив на Булавинське, Камишатку та Ольховатку.

У такому разі варто очікувати досить велику активність ворожої артилерії, бо у грудні на Світлодарській дузі ворог використовував окрім мінометів 122-мм і 152-мм артилерію.

Варто наголосити, що за наявності дозованої волонтерської інформації, а також базуючись на досвіді грудневих боїв, ми можемо виключно робити прогнози. Для повної картини варто дочекатися офіційних даних чи коментарів військових.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s