Всячина

Про запорізький “МакДональдс”. Чому не варто сміятися із стада

Нещодавно після реконструкції в Запоріжжі відкрили єдиний “МакДональдс”. Відео з відкриття, де  стадо люди штурмують натовпом будівлю, відразу розлетілося по ЗМІ, викликавши хвилю обурення в суспільстві.

Проте, критики не враховують кілька моментів, які стали фундаментом такої запорізької ганьби в 21 столітті.

Але, для початку передісторія. “МакДональдс” у Запоріжжі всього один. 17 років, тобто з 1999, реконструкцію в ньому не проводили. Черги стояли шалені, а місця всім клієнтам не вистачало. Восени стала відома інформація про розширення “Маку”, який мали відкрити 2-го січня. Проте – запізнилися і “МакДональдс” запрацював 3-го, після 4 місяців реконструкції.

Згідно із запорізькими ЗМІ, які висвітлювали цю подію так, немов у місті відкривали новий театр чи важливий інфраструктурний об’єкт, відкриття було заплановане на 17:30, а люди почали збиратися о 15:00. Черга була велика, аж до Соборного проспекту.

djdjdjd

Люди не витримали, зламали огорожу, побігли до входу, а двом чоловікам, які за свідченнями журналіста “Голосу Запоріжжя” намагалися пройти без черги, дали по пиці.

В соцмережах відразу почалися дискусії. Мовляв, бидло, хто їх вчив, скільки книжок прочитали, хто їхні батьки, проголосують за гречку і так далі. Порівнювали навіть з відкриттям першого “Маку” в СРСР у Москві в 1990 році.

По-перше, як вже було сказано, “МакДональдс” в місті один. Запоріжжя по суті “заводський” нп. Не так часто там щось відкривають. Тим більше – новорічні свята, люди щасливі, відпочивають. Робити особливо в Запоріжжі теж немає чого. Хто був – той зрозуміє.

По-друге, населення міста у своїй переважній більшості – робочий клас, працівники заводів. Тим більше, що у 20-ст, після Голодомору, сюди масово завозили “братніх” росіян. Згідно з архівними документами, в Донецьку, Дніпропетровську (до якої частково належала і нинішня Запорізька область) і Харківську області переселяли колгоспників з Росії, а в Одеську (тоді поширювалася і на територію нинішніх Миколаївської і Херсонської областей) – з Білорусі та Росії. До кінця 1933 року із Західної області РРФСР в Дніпропетровську було відправлено 109 ешелонів з переселенцями і їх товаром. Ці люди народжували, а потім виховували і так далі – пройшло всього кілька поколінь. Про рівень їхнього розвитку судити важко, проте – “колгоспники з Росії” вже говорить про багато речей. Не варто плекати надію і казати, мовляв, молоде покоління не так, як старе совкове. В багатьох речах таке саме – і голоси за гречку теж продає. Згадайте, хоча б, яка партія в ЗП найбільш популярна – “Опоблок”. А потім “БПП” з купою екс-ригів. Нічого дивного, насправді. Місто робочого класу з невеличким відсотком креативного електорату.

По-третє, дане відкриття “Маку” з таким розмахом демонструє, що на цьому феномені можна вивчати вплив глобалізації на людей. Окрім цього, цей випадок показує, наскільки в нас провінція відстає від столиці та великих міст, які розбещені продуктами цивілізації. Критикувати людей треба, тикати носом також. Але сподіватися, що досить швидко радянські”колгоспники” стануть європейськими – не можна. Особливо, якщо пропаганда освіти, знань і культури в Україні не поставлена в пріоритет на ділі. Розвиток приходить з досвідом та освітою.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s