Історії

Андронов і “Новая газета” як зріз російської думки

Сьогодні відомий спортивний журналіст, коментатор, москвич Олексій Андронов у себе на “Фейсбуці” трошки зашкварився. Не для всіх – виключно для його українських фанатів, яким дуже подобалися його слова про любов до України.

Андронов виклав пост із квітами, які висять біля російського посольства в Києві у знак скорботи і підтримки через авіакатастрофу Ту-154, який летів на війну у Сирію з журналістами, лікарем Лізою, ансамблем Александрова та військовими…

Звичайно, до Андронова в коментарі прийшли українці, зав’язалася дискусія щодо війни на Донбасі, під час якої Андронов написав, що Росія там не воює, як країна.

“А какая там война? Вы вот прям серьезно считаете, что там официально (хотя бы по численности) воюет страна.

Вопрос ее участия в этом – это другое. Но если бы воевала страна, война бы давно была окончена. И не в пользу Украины.

Никакого официального, осмысленного участия России как страны или армии (и в стране, и в армии много тех, кто резко против) там нет, в отличие от Сирии. Это не оправдание, партизанщина его недостойна, это вопрос об определениях.

Осмысленно – это значит официально введены войска, их участие признано и одобрено властью. Этого нет”, – написав він.

 

%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d1%80%d0%be%d0%bd%d0%be%d0%b2-1

Далі дискусія продовжилася.

%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d1%80%d0%be%d0%bd%d0%be%d0%b2-2

Одна з росіянок намагалася пояснити Андронову, що, мовляв, на їхні податки фінансують “Л-ДНР”. Але коментатор вперто стояв на своєму.

“Осмысленно – это значит официально введены войска, их участие признано и одобрено властью. Этого нет”, – писав він.

Ну і, звичайно, Сирія в плані витрати податків цікавіша за Донбас, на думку Андронова…

%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d1%80%d0%be%d0%bd%d0%be%d0%b2-3

Насправді, нічого незвичайного в логіці Андронова немає. Даний погляд, швидше за все, має більшість росіян. Лише так можна пояснити, чому вони після псковських десантників, “відпускників” на Донбасі і загиблих росіян, не вийшли на вулиці, а тихо живуть, спостерігаючи по ТБ, як їх країна неофіційно воює на Донбасі. І слухаючи Путіна, про “війська, яких немає”, запевняючи себе вглибині душі, що за відсутності офіційної масштабності війна перестає бути війною. Росіяни дивляться, як їхня країна підтримує ополченців зброєю, фінансує маріонеткові “ДНР” та “ЛНР”, витрачаючи бюджетні кошти. Теж неофіційно. У Сирії – це вже офіційно, але там боротьба з терористами. У часи СРСР, в Афганістані був інтернаціоналізм, допомога афганському народу. Раніше ще була Чехословаччина…

Ось матеріал опозиційної російської “Нової газети” про журналістів, що загинули в Ту-154, а також місію ансамблю Александрова і, схоже, всієї Росії у Сирії.

%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b0%d1%8f-%d0%b3%d0%b0%d0%b7%d0%b5%d1%82%d0%b0-4

Вони мали нести високу культуру в розбомблений ними Алеппо, де гуляє смерть…

В усіх випадках дані слова – звичайні відмазки на фоні власної безпорадності і комплексу великого народу. Але такі розмови і хід думок все більше наштовхує на думку, що населення Росії цілком підтримує політику агресії. Незалежно від того, чи ліберали це місцевого розливу, чи звичайні режимні пацюки. І це в них десь у крові. Не вбачають вони у цьому нічого страшного, якщо фінансують війну – неофіційно. А як офіційно – завжди є причина.  І зовсім нікого не бентежить, що чверть витрат Бюджету-2017 підпали під закриті статті.

Сподіваюся, ще десь вглибині душі, що не всі там такі. І ярлики вішати не хочеться. Проте на росіян загалом, якось байдуже. Радує тільки те, що фанати російських лібералів поступово можуть побачити хід їхніх думок.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s