Історії

ПриватБанк і паніка. Чому всім плювати на Порошенка

Про націоналізацію ПриватБанку офіційно оголосили, як і повідомляв, у неділю – ближче до 12 ночі. Хоча рішення було прийняте набагато раніше. З точки зору психології інформаційна кампанія держави була побудована досить правильно. Дозована інформація про націоналізацію осідала у ЗМІ протягом тижнів і давала змогу найбільш обережним людям вивести свої гроші з Привату заздалегідь. Подача інфи про націоналізацію ближче до носі також запобігло великій паніці – креативні влаштовували срачі у “Фейсбуці”, а зранку після сну люди особливо не переймалися даним питанням. Черг у спальнику і в центрі біля банкоматів зранку не побачив. Вони з’являлися ближче до обіду.

Глава НБУ Гонтарева, купа експертів, офіційних осіб з екранів ТБ в понеділок заявляли про стабільність і заспокоювали людей. Президент Порошенко навіть пообіцяв, що держава гарантує збереження вкладів. Проте, вже під вечір понеділка банкомати в центрі столиці, за даними багатьох очевидців, були порожні. Ходили чутки, що люди вивели з банкоматів понад 2 млрд гривень… Ідеальна схема для того, щоб вбити банк.

А все це через відсутність довіри до президента, який за свої майже три роки каденції стільки вже наобіцяв – від курсу долара, 1000 грн на день для солдатів і безвізу, сівши в калюжу власної брехні, – що повірити його словам про збереження вкладень тепер може хіба повний ідіот. І тут працює асоціація: Порошенко сказав – роби навпаки.

Звичайно, вже зараз можна сказати, що Приват навряд чи впаде. Держава виділить кошти на докапіталізацію…. Заради цього доведеться вмикати друкарський верстат і штампувати гривні (вже кажуть про суму у 140 млрд, якы вкладуть у банк). І далі лише економісти і фінансисти нехай прогнозують курс гривні.

Криза довіри до влади у даному моменті корисна владі. За великим рахунком, програв лише народ. Коломойський і Боголюбов 100% вивели свої активи з Привату, який отримував значне рефінансування від НБУ і навіть підозрювався у розтраті. Держава ж сьогодні вкладатиме народні мільярди у цей банк, щоб втримати його на плаву і згодом продати – через 6-9 місяців.

От і все.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s