Футбол

Хто винен у футбольному “лоховстві” зі снігом

30 листопада снігу не чекали у Полтаві та Охтирці, де ФК “Полтава” і “Нафтовик-Укрнафта” мали приймати в Кубку України “Шахтар” та “Динамо” відповідно. Не було у людей Інтернету, прогнозів погоди. Важко було зорієнтуватися, що поля без підігріву, продумати план “Б” із проведенням матчів, наприклад, “Полтаві” на “Ворсклі”, “Нафтовику” в Сумах чи в Києві. Чи навіть просити донеччан і киян прийняти команди Першої ліги за власний рахунок десь, де їм зручно.

Зрозуміло, що орендувати за власний кошт названі чужі поля, щоб на них із ймовірністю у 99% програти іменитим суперникам, ще й майже без власних вболівальників, для команд Першої ліги – справа дурна і дорога (50 – 70 тис. гривень оренда). І десь логіку їхню збагнути можна. Зіграємо вдома – хоча б на квитках окрім трансляції заробимо, бо наші вболівальники прийдуть, і поле не потрібно орендувати чуже. Проте, вийшла повна “лажа”. Крайньою, як завжди, може стати УПЛ, бо вона відповідає за Кубок на стадії 1/4 фіналу (Регламент: Безпосередню організацію проведення 1/16 фіналу (попереднього етапу), 1/8 фіналу, 1/4 фіналу, 1/2 фіналу здійснює УПЛ).І, взагалі, тепер доведеться шукати у календарі вільну дату, куди втулити матчі 1/4 фіналу Кубка України за участю “Шахтаря” і “Динамо”. Гендиректор “Шахтаря” Палкін вже каже, що не бачить “вікна” для гри…

“Полтаву” та “Нафтовик” даний момент, насправді, не має сильно хвилювати. Якщо, звичайно, їм не “впаяють” технічні поразки…Було б, можливо, навіть правильно.

Регламент УПЛ, стаття 10, пункт 6: “У разі незабезпечення підготовки футбольного поля або необхідних умов для проведення матчу чемпіонатів за рішенням КДК ФФУ команді клубу-господаря зараховується технічна поразка (0:3), команді-суперниці – технічна перемога (3:0), а до клубу-господаря поля застосовуються інші дисциплінарні санкції”.

І можна скільки завгодно розповідати про поганих арбітрів, які прийняли рішення на користь “старшого брата”, як це роблять у “Полтаві”, проте сніг у листопаді – явище нормальне. Можна, звичайно, казати про форс-мажор, як це робить президент ПФЛ Макаров. Той, до речі, хто розповідав, що клуби Першої ліги не зобов’язані мати поля з підігрівом.  Про форс-мажор, звичайно, теж йдеться в 10 Статті, 3 пункті Регламенту УПЛ.

“Матчі проводяться на стадіонах, заявлених клубом під час атестації на відповідний змагальний сезон. Стадіон повинен відповідати вимогам цього Регламенту та бути внесеним до Реєстру ФФУ (Додаток 17). У разі виникнення форс-мажорних обставин, пов’язаних із погодними умовами або іншими об’єктивними причинами, можливе проведення матчів на інших стадіонах (полях) за рішенням Дирекції з повідомленням Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань ФФУ”.

Немає грошей на підігрів поля, хочете грати – шукайте варіанти. А ні – ідіть лісом.

Поле стадіону “Локомотив” у Полтаві, де мали грати ФК “Полтава” і “Шахтар”

uaed1d9b6f2db

Поле стадіону “Нафтовик”, де мали грати “Нафтовик-Укрнафта” та “Динамо”.

%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%bd%d0%b5%d1%84%d1%82%d1%8c

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s