Історії

Кінотеатр “Нивки” зносять. Що буде далі

Сьогодні дізнався, що на моїх рідних Нивках у Києві вирішили знести кінотеатр “Нивки” – стару будівлю, яка останнім часом майже не експлуатувалася. У рідких випадках там проходили якісь ярмарки, засідали ворожки. А наприкінці 90-х, за місцевою легендою, туди навіть порнографію дивитися ходили.

Ще 20 років тому у ньому можна було подивитися фільми. Та де там 20, у 2001 році йшли якісь старі мультики та кіношки.

%d0%bd%d0%b8%d0%b2%d0%ba%d0%b8-6

Сьогодні дана будівля – типовий кінотеатр СРСР – закинута. Згідно земельного кадастру вона перебуває у комунальній власності.

%d0%bd%d0%b8%d0%b2%d0%ba%d0%b8-5

Зовсім скоро ситуація зміниться.Костянтин Яловий (засновник руху “Рідні Нивки”), якому у 2015 році мешканці мікрорайону повірили і він став депутатом Київради (є представником фракції “Єдність”) у себе у “Фейсбуці” розписав проект реконструкції Кінотеатру (повністю його дивіться тут). Інвестора знайшли і він у свою чергу відмовився від початкових планів побудувати на місці кіношки житловий будинок.

“На місці старого кінотеатру “Нивки” буде створено новий ТРЦ: на першому поверсі якого буде супермаркет; другий поверх займе сучасний кінотеатр; третій поверх – майданчик під парковку; Площа забудови буде зменшена з 80 000 м2 до 30 000 м2″, – пише Яловий.

Тобто, за даною інформацією, жителі Нивок мають отримати у власному районі нормальний кінотеатр і супермаркет. Будівництво має завершитися у 2018 році.

Проте, задоволені не всі. Наприклад, активіст Григорій Мельничук розписав, що внаслідок будівництва навколо кінотеатру будуть знищені старі дерева.

%d0%bd%d0%b8%d0%b2%d0%ba%d0%b8-1

Територія вже огороджена парканом.

%d0%bd%d0%b8%d0%b2%d0%ba%d0%b8-4

%d0%bd%d0%b8%d0%b2%d0%ba%d0%b8-2

Доля деяких дерев справді невідома. Проте, Яловий писав наступне: “Навколо кінотеатру буде створено сучасний затишний сквер для родинного відпочинку, всі зелені насадження будуть збережені; встановлено дитячий майданчик”.

sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss1

Не знаю як воно буде насправді, але як людина, що народилася у Києві і досить довго прожила на Нивках, дозволю собі вставити свої п’ять копійок. Нивки – це старий мікрорайон, який ледь не повністю складений зі старих хрущовок, каштанових алей, старих дерев і, відповідно, населений великою кількістю пенсіонерів. Багато з них ще будували свої будинки у 60-х роках минулого століття. Проте, у цьому районі також живе досить багато молодих людей, яким немає куди піти увечері. На Нивках ти не зможеш повести дівчину у кафе, бо пристойних на районі немає. Ти також не поведеш її у кіно просто вийшовши з будинку, бо кінотеатр “Нивки” не працює багато років. Треба сідати в авто, маршрутку чи метро і тулити у “Київську Русь” на Лук’янівку, в центр або у “Лейпціг” на Борщагівку… У цьому районі банально немає куди вийти та й новий супермаркет не завадить. Можливо, саме тому так багато молоді банально спивається, сидячи на спортивних майданчиках чи алейках.

Зрозуміло, що ТРЦ будується для того, щоб заробляти гроші – це логічно. Я не знаю по блату знайшли інвестора-орендатора чи ні. Не знаю, чи бреше Яловий, коли говорить про проект з кінотеатром чи ні. Звичайно, Яловий – це зять одіозного Пилипишина, а його батько був секретарем Київради при Омельченку, а зараз є заступником керівника Апарату Верховної Ради. Тато, зокрема, з порушенням закону вивів з державної власності і привласнив землю у Бучі…Проте, як на мене, заради того, щоб хоч якось розвинути інфраструктуру, і оживити кінотеатр нехай навіть у межах поверху в ТРЦ, можна закрити очі на кілька дерев, якщо наведені плани із будівництва відповідають дійсності. Цілком можливо, що деревами не пожертвують – це все побачимо згодом. В будь-якому разі, там буде сквер – залишиться, а якщо захочуть люди, будуть і нові дерева – вийдуть і посадять, якщо припече. Це той випадок, коли реконструкція у Києві швидше плюс, ніж мінус, навіть попри людей, які за нею стоять.

Активістам головне простежити, щоб все було в рамках закону і жителів не надурили з кінотеатром. А як дуритимуть – акції протесту із добробатами всі знають як збирати…Головне, щоб було за що збирати.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s