Футбол

Несенюк, “Шахтар” з Донбасу і брехня “Динамо”

Своєрідний міні-скандальчик в нудному українському футбольному світі стався знову на політичному фундаменті. Для тих, хто не пам’ятає, Директор департаменту “Динамо” по роботі із громадскістю та ЗМІ Микола Несенюк в інтерв’ю відправив “Шахтар” на “Донбас-Арену”.

“Якби “Шахтар”, коли почалася війна, підняв жовто-синій прапор і сказав: “Ми українці, ми за Україну”… Ви говорите, що весь Донбас за вас вболіває. Ось і все, весь Донбас стане за Україну – і війна закінчиться. А у нас “Шахтар” грає за “якусь країну”. Президент клубу третій рік не з’являється на публіці. Ахметов невідомо де, раз в півмісяця з якого бункера щось в інтерв’ю скаже. Фактично всередині України якийсь проект. Те, що це не український проект – це 100%. Це якийсь приватний проект, м’яко кажучи. Якщо ви граєте в чемпіонаті України, будьте українцями, будьте патріотами. Нарешті змусили гімн співати на третій рік якихось футболістів. Якщо ви говорите, що у вас все в порядку – їдьте грати в Донецьк. Чому ви не їдете туди? Їдьте на свою “Донбас-Арену”, якщо ви такі патріоти Донбасу. Чому ви сюди приїхали? Вам же так погано було в Україні”, – сказав Несенюк.

Він також пригадав 2014 рік, коли “гірники” скиглили, що їм в Україні погано. “Шахтар” у відповідь “настукав” у Комітет з етики і чесної гри, а також вимагає відсторонити Несенюка від роботи у “Динамо”. Сам Несенюк встиг сказати, що слова були вирвані з контексту, а “Динамо” відповісти, що у них немає цензури як в “Шахтарі”, тому не від імені клубу Несенюк може говорити все що завгодно. Комітет з етики і чесної гри дасть свою оцінку діям Несенюка на наступному тижні.

А тепер коротко по пунктах.

1). Несенюк просто озвучив те, що крутиться в голові у багатьох українців, які бачили, як “Шахтар” не одягав футболки “Слава українській армії”, як гравець Коваленко видаляв свій патріотичний допис у соцмережах про воїнів АТО після відвідин шпиталю, бо в клубі існує політика штрафів за інтерв’ю і слова в соцмережах, які паплюжать ім’я клубу. Бачили ноутбуки Срни, які йшли в “ДНР”. Щодня бачать, яку позицію займають проплачені Ахметовим політсили. “Шахтар” дійсно пропагує політику клубу виключно з Донбасу. І розпочав він її в 2014 році. Сьогодні дана позиція стала трошки слабшою. Можливо, там нарешті збагнули, що війна триватиме ще років 10. Ймовірно, в цьому клубі мають своє бачення України. Але особисто для мене “Шахтар” – це псевдоукраїнська команда і завжди лишатиметься нею, поки клубом керуватиме Ахметов. Людина, що має вплив у “ДНР” (працюють заводи, не чіпають його інфраструктуру попри заяви про деолігархізацію та інше). А розмежовувати “Шахтар” і політику Ахметова може хіба дурень. Особливо, після випадку із Коваленком. 

2). Те, що в “Динамо” немає цензури – брехня. Оскільки, навіть політика клубу у бойкоті ТК “Футбол”, яка існувала, а потім перетворилася на політику “коротких коментарів” – це теж своєрідна цензура. Більше того, “динамівський пул” налічує когорту сайтів, які ставлять джинсу. І людину, яка курує “темники” як в ФФУ так і у пулі. Тому всі розповіді про відсутність цензури – для лохів.

3). Окрім цього, якщо говорити про Ахметова. Він вдає із себе голуба миру, продовжуючи домовлятися з владою “ДНР”, бо інакше б заводи не працювали, на “Донбас-Арені грали б у футбол бойовики та ін., возить гуманітарку на Донбас. Окей. Проте, одна фура такої гуманітарки коштує 1 млн та навіть більше гривень. А тим часом жителі Донбасу, які втекли від війни, не мають де жити в Україні. Те, що фонд Ахметова знаходить їм якісь місця на базах відпочинку, відправляє на море – добре. Проте, це не замінить їм постійного даху над головою. Так от, є мужики з Горлівки, які будинки будують за 5-7 тисяч доларів. Ще по 3,5 тис доларів мінімум можна придбати 10 соток землі навіть під Києвом – купа оголошень. І можна було б побудувати поселення для жителів Донбасу, яких ти так любиш. У Франції нові табори для біженців будують. Лівих чуваків, з Сирії та з усіх усюд. А тут твої – рідні, донбасівці. Але ні, гуманітарка. Чому? Просто електорат потрібно купувати. Бо в майбутньому будуть вибори на Донбасі. Принаймні, за сценарієм Росії. І тобі так хочеться, щоб твої там перемогли… А може, то від чистого серця все?

112

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s