Україна

Голодомор як невикористана можливість

Що таке Голодомор для кожного з нас? Людей, поколінь українців, більшість яких навчалися ще за радянської та пострадянської системи, коли про даний випадок в історії говорили виключно як факт, не кажучи, що це було насправді. Лише в 2006 році ВР ухвалила Закон “Про голодомор 1932-1933 в Україні”, і він був визнаний геноцидом українського народу. З тих пір відкривалися архіви, на основі їх написано безліч книжок, свідчень очевидців. Кожен з нас має змогу оцінити масштаб і точно знає, що робили Сталін, Каганович, Молотов, Косіор, Постишев, Чубар і Хатаєвич. 

Мій покійний дід пережив Голодомор будучи малим хлопчиною з українського села.Розповідав, як сусіди з’їли дитину. Потім він воював за Червону армію проти німців. Після війни служив у Німеччині, а згодом, у часи Брєжнєва казав моїй матері, що ненавидить Гебістів і, що Україні було б краще без комуністів. 

Що для мене, українця, Голодомор сьогодні? Я не можу розумом зрозуміти, як людина здатна вчинити такий злочин. Проте розумію мотив.

Голодомор для мене – це геноцид, який не можна пробачати росіянам, які позиціонують себе нащадками СРСР. Голодомор – трагедія, яку не можна забувати. Але також Голодомор – це невикористана нами поки можливість. 

Євреї, Ізраїль, використали сповна свою трагедію 30-х і у Другій світовій. І продовжують використовувати. Вони борці з антисемітизмом. Вони бережуть пам’ять.Як людина, в жилах якої тече єврейська кров, я знаю це.

В нашій же країні є лише пафос. Ми не отримуємо жодни вибачень, жодних преференцій від трагедії…А історія – це політика теж. Згадують про Голодомор раз чи два на рік.Хоч і визнали його геноцидом багато західних країн, а злочином проти людства навіть Європарламент.

Ми маємо їздити з лекціями, перекладати книжки з фактами іноземними мовами, повинні кричати про геноцид на кожному кроці, вказуючи на тих, хто у ньому винен. А потім вимагати суду і компенсації у нащадків, країни, яка стала правонаступницею СРСР – Росії.

І дуже сумно, що у русифікованому Києві навіть свічку у вікні запалити мало хто спромігся.

Edit

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s