Футбол

Історія про Краснікова, CAS, ФФУ, ФІФА і Термінатора

Нещодавно Євген Красніков очолив Харківську обласну Федерацію футболу. Багато хто зрадів даному призначенню, оскільки із Красніковим, як мінімум у харків’ян, пов’язані досить теплі спогади про успішний “Металіст”, котрий фінансував Олександр Ярославський. Сам Красніков відразу ж нагадав про Ярославського і так пафосно: “Без Ярославського з футболом у Харкові нічого не вийде”. Воно може й так, бо для Харкова участь двох “Металістів” у першості аматорів – це точно не показник. Проте, у нинішній час шукати месію-олігарха і вперто відмовлятися якось будувати нову систему існування футбольного клубу, хоч в чомусь наближену до ринкової, виглядає безглуздим. Проте, справа навіть не в цьому.

Коли влітку збірну України очолив Андрій Шевченко, а головою Комітету національних збірних став Мирон Маркевич, який привів із собою Євгена Краснікова на посаду спортдиректора, у середорвищі журналістів та професіоналів розпочалася дискусія. Красніков рішенням CAS від 2013 року був відсторонений від будь-якої футбольної діяльності на 5 років. Тобто, до 2018 року він не мав права займати жодних посад, пов’язаних із футболом, і так далі. Такий вирок він отримав у рамках справи “договірняка” “Металіста” і “Карпат”, 2008 року. Багато хто говорив, що Краснікова сплавив Григорій Суркіс. Але слова – це слова. CAS – це вища інстанція, яка винесла вирок. Бан на 5 років – все. Рішення датоване 2 серпня 2013 року – інших по цій справі CAS не приймав . Проте, у 2015 році КДК ФФУ дозволив Краснікову займатися футбольною діяльністю, не маючи на це жодних повноважень.

Згідно Статутів УЄФА та ФІФА рішення CAS визнається і є остаточним. За виконання даного рішення відповідає ФФУ. УЄФА та ФІФА контролюють виконання норм Статутів з боку ФФУ. Якщо є порушення – вони реагують.

(Вирізка зі Статуту ФІФА. Ідентична стаття є і в Статуті УЄФА)

fffffffffffffffffd

ФІФА та УЄФА, звісно, не відслідковують кожне порушення рішень CAS, проте…

Ще до того, як Красніков був обраний головою Харківської обласної ФФ, у ФФУ, за інформацією поінформованих людей, надійшов лист із ФІФА. Стосовно тексту листа інформації, на жаль, немає. Цілком можливо, там вже зацікавилися випадком Краснікова, що йде всупереч рішенню CAS. І далі, справді, має бути “весело”, оскільки такі речі закінчуються санкціями,якщо справу якимось чином не вдасться зам’яти. Звичайно, що у кулуарах вже ходять чутки, що за реакцією ФІФА на “випадок Краснікова” стоїть Григорій Суркіс, який є віце-президентом УЄФА. Мовляв, доніс кому треба. Можливо таке? Теоретично, так. З іншої сторони – навіщо це йому?

А може це все – він??? Той, що Курченко…

terminator-title

Тим часом, Красніков займається іншими речами. Він вже відреагував на ситуацію із футболом у місті, разом із поліцією, що завела кримінальну справу через поведінку фанатів на матчі Україна – Сербія.

Красніков назвав тих фанатів, які палили сербський прапор, бігали по даху, вилазили на табло та використовували фаєри “купкою покидьків, через яких Харків може втратити футбол”.

Особисто мені цікаво, чи не втратить щось Україна через Краснікова, точніше – через рішення із його призначенням на футбольну посаду. Оскільки, якщо подивитися на ситуацію – не він же сам себе призначив, правда ж? З іншого боку, умовою Маркевича була посада для Краснікова у ФФУ. А Маркевич, схоже, дуже потрібен. Замкнене коло.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s