Світ

Американці вважають Трампа послідовником Гітлера. Через написи в туалетах

Це не жарт. Протягом тижня читаю американську пресу USA Today, NYT, Washington Post, New Yorker, Bloomberg, CNN… Всюди купа думок, масштабом від “Трамп зруйнує всі відносини з партнерами”, “Путін потирає руки” і “Лідером у боротьбі з глобальним потеплінням стане Китай”, до реальних репортажів про сплески расизму після обрання Дональда президентом. Останнє – справа рук CNN, які розповіли жахливі історії про напис в туалеті однієї зі шкіл Міннесоти “Трамп. Тільки білі. Біла Америка”.

Також CNN згадує пісні про Трампа у їдальні школи, і ще один расистський напис на стіні в місті Дюргем: “Чорні життя і чорні голоси неважливі”. 

Все це відбувалося на фоні триденних акцій протесту, на які у Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, Денвері, Далласі, Каліфорнії, Портленді (поліція назвала марш бунтом через потрощені магазини, машини, 29 арештованих) та інших містах громадські організації вивели тисячі людей.


Американці проводили марші протесту, кооперувалися через “Фейсбук”, а популярними гаслами були “Трамп ненавидить кохання”, “Не мій президент”, а також висловлювання протесту проти обіцянок Трампа депортувати всіх нелегальних мігрантів, не пускати в країну мусульман та його натяки на сексизм. Між іншим, тема расизму піднімається досить гостро.

На мітингах Трампа навіть малювали у стилі Гітлера.

А в Твіттері я прочитав думки на цю тему. Причому навіть відомих людей. Марк Фрост, продюсер, журналіст пише наступне: “Фашизм процвітає на видовищах, гордість, ностальгія, мітинги, порожні жести”.

Звичайні американці, начитавшись ЗМІ, теж пишуть про фашизм. Типу, слова Трампа схожі на промови Гітлера. І що він “фашистська свиня”.

Насправді, за даними соцопитувань довіра американців до ЗМІ становить 30%. Про це писали в USA Today. І я розумію чому лише 30%. Бо повірити в те, що Трамп – послідовник Гітлера можуть повні йолопи. Також розумію, чому на Трампа такий тиск. Еліті потрібне продовження знайомої політичної лінії. Клінтон була продовженням стабільності. Трампа привів робочий клас. Для еліти, спецслужб, більшості політиків навіть республіканців він – загадка. І зараз потрібно пояснити Трампу, щоб не рипався, бо гірше буде. ЗМІ, що підтримують прогнозовану лінію Клінтон ще зі старту передвиборчої гонки, старі представники спецслужб, які не хочуть працювати з Трампом, частина республіканців, які відвертаються від ньогр, а також еліти, це і роблять. Так чи інакше, Конгрес, Сенат, Верховний суд і Пентагон будуть “в’язати” ініціативи Трампа, що виходитимуть за рамки. Якщо такі будуть. Проте, схоже до 20 січня 2017, коли Обама передаватиме йому повноваження (нещодавно Барак 90 хвилин все пояснював Трампу), Дональд передумає рипатися. І популізм про стіни на кордоні з Мексикою і торгівельна війна з Китаєм так і залишиться брехнею для лохів.

А ЗМІ всюди працюють по лінії партії. Десь демократичної, а десь авторитарної. Проте формування асоціацій з Трампом-фашистом – це ще тупіше, ніж розповіді про кривавого Януковича, який насправді був боягузом. Яким буде Трамп? Навряд чи кимось особливим.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s