Наука

Ми зможемо говорити з померлими. Як це працюватиме і що скаже церква

Прочитав чудове есе наукового співробітника з відділу інформатики Університету Міннесоти Муххамада Ахмада Оренгзеба про технологію віртуального світу, яка дасть нам змогу говорити, веселитися і просто жити з близькими, які у реальному житті вже померли.

Муххамад Ахмад Оренгзеб працює із моделюванням і оптимізацією поведінки, а також проблематикою автоматичного навчання. Науковець розповідає про пристрій, який надаватиме нам можливість поринути у віртуальну реальність – Oculus Rift.

Ігри в окулярах віртуальної реальності – це вже давно не новина, а буденність. Проте, широкоформатний світ із моделями твоїх близьких (померлих чи живих) – це зовсім нове рішення.

Цифрові компанії аналізуватимуть всі дані про вашу померлу близьку людину (фото, відео, пости у соцмережах та ін.), вибудовуватимуть манеру її поведінки від сміху, тональності голосу та ходи, до певних особливостей характеру. Створюватиметься програма із віртуальним світом, в якому ви зранку, перед роботою, зможете випити кави зі своєю дружиною, чоловіком, батьками, друзями, навіть якщо їх вже немає в живих.

photokina trade fair in Cologne

Сьогодні у рамках розробки технології виникають запитання, а чи матиме модель померлого у цій віртуальній реальності душу? Чи буде він свідомим? Також цікаво, чи зможе модель померлого навчатися…

Зрозуміло, що науковці і програмісти наразі ставлять задачу перш за все створити цей віртуальний світ із модельованим померлим, з яким ви зможете комунікувати. А наділити програму свідомістю – це задача надто складна.

“У кращому випадку, ці питання не мають ніякого відношення, а в гіршому – вони відволікають нас від того, щоб будувати моделі. Мій проект орієнтований на життєвий досвід саме померлої людини, але не обов’язково досвід з померлим”, – пише в есе Муххамад.

Науковець закликає якомога швидше розпочати дискусію стосовно створення даної технології, щоб підготувати до цього суспільство. Оскільки, так чи інакше дана розробка увійде у життя людей, але вона може принести із собою безліч проблем, вплинувши на їхню комунікацію із ще живими близькими у реальному світі. Віртуальне спілкування цілком може замінити реальне для багатьох людей, яким буде комфортніше спілкуватися з батьком, що не кричить, надягнувши “магічні окуляри”, ніж знаходити компроміс із живим татом вдома.

Barcelona Games World Expo kicks off

Дане есе наштовхнуло мене на певні думки. З однієї сторони, втрата близького – це величезний біль. Ти розумієш, що більше ніколи не зможеш обійняти, поговорити, побачити – залишаться лише спогади на фото, у пам’яті – минуле. Релігія дає нам можливість вірити у швидку зустріч із близькими після смерті, а символом їх присутності є могили рідних, друзів, на які ти приходиш, щоб поговорити. Віртуальна реальність дасть змогу заглушити біль. На наступний день після смерті близької людини ти зможеш одягнути окуляри і побачити її живою, ідеально промальованою графічно, з рідним голосом, обличчям, посмішкою. Проте, може статися так, що тобі не захочеться виходити із цієї віртуальної реальності і вона замінить собою реальне життя аж до фізичної смерті в ньому.

Так само через наявність “віртуальних окулярів” зміниться ставлення людей до повсякденного. Дана технологія точно не обмежиться лише розмовами із близькими. Стане можливим знайомство і секс із будь-якою дівчиною чи хлопцем, подорожі, вечірки – така собі відома гра Sims, але в іншому форматі.

18th Ani-Com and Games Hong Kong fair

Зміниться і відношення до смерті. Сьогодні – це біль. Із новими можливостями смерть може стати буденністю.

Правда, існує імовірність, що через певні технічні недоліки, графічно технологія не зможе у достатній мірі відображати віртуальний світ хоча б із наближеною якістю до реальності. А через графічні недоліки, а також відсутність у нашого віртуального близького свідомості, рамки між реальним і віртуальним не будуть розмиватися. Принаймні у перші роки існування технології, яка розвиватиметься. І люди відчуватимуть різницію. Проте, у будь-якому разі діалог потрібен. І у науковців ще будуть виникати проблеми не тільки із суспільними нормами моралі, а також із релігією та церквою, яка дуже легко може охрестити технологію чимось на кшталт “зближення із дияволом”.

 

 

 

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s