Світ

Чому українці просто кумедні. І що розповів про Трампа американець зі Стенфорда

Дональд Трамп переміг на президентських виборах у США. Звичайно, найбільш авторитетні експерти сиділи сьогодні не на CNN, а на Еспресо, 112 Україна. А найкращі коментатори та порадники були в українському “Фейсбуці”.

Всі вони, звичайно, знають, як радіють Трампу на Росії і поспішають про це розповісти (яка в біса різниця?). І що Трамп заряджений Путіним. І ті, хто раніше “молов” язиком про ледь не напад Путіна через день після перемоги Трампа, сьогодні кажуть, що США не змінить політику по відношенню до України.

Взагалі, почув сьогодні думку у діалозі з паном Кожарою на 112, що після перемоги Трампа нам буде важче боротися з корупцією. Чому важче, чорт? Чи це США мають розрулювати нашу корупцію? Не наші політики, яких ви – ми разом обирали? А, точно, США ж фінансують борців, так… Біда тільки в тому, що українцям право голосу не надали, пішли б на вибори і Клінтон би перемогла, щоб корупцію нашу розрулювати.

Люди, які обирали Кучму, Ющенка, Януковича і Порошенка, котрі голосують і готові і надалі голосувати за партію Бойка-Льовочкіна-Фірташа, Тимошенко, Ляшка, БПП з екс-регіоналами у складі, дають поради і сміються над “тими, хто вчив нас жити, а самі обрали Трампа”.

Сміємося ми, чия країна немов наркоман на голці сидить на міжнародній фінансовій допомозі і залежить від США, як риба від води…

Ось кілька коментарів від “свєтіл” українського медіа і “фейсбук” простору.

%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%bf-1%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%bf-2

Ще були слова “Спасіба житєлям Техаса” та інші дотепні приколи. Чув навіть про те, що грантоїдам тепер буде важче отримати гроші. І коментар одного “грантоїдика” Мустафи, найбільш “перспективного молодого політика України” (мвахахахах), у цьому зв’язку мене дуже порадував.

%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%bf-3

Грантоїд поділиться досвідом, серйозно? Головне, щоб візу не скасували.

Звичайно, можна посміятися. Навіть зрозуміти було б можна, якби у нас все було так круто, ми купалися в шоколаді демократії, обирали сильну, освічену владу і якісь там “тупі америкоси” помилилися. Я вже мовчу, що більшість із коментаторів не можуть прочитати альтернативу російським і українським ЗМІ, бо не володіють англійською навіть з Гугл транслейтом. Тому і формують думку про Трампа виключно на базисі “Путін всьо купіл”, що лунало з наших ЗМІ, і пафосі російських. Можливо, якби знали мову, то змогли б відрізнити звичайного бізнесмена, популіста (обіцяв стіну на кордоні з Мексикою за їхні гроші, а потім забув) від “агента” чи “друга” Кремля. А не ліпити Путіна у кожну дірку Трампа.

Більшість в Україні моляться на США. І так переживають, бо від курсу і позиції штатів залежатиме допомога нам у рамках підтримки у протистоянні з агресором на Донбасі (матеріальна, технічна та ін.), тиск і продовження санкцій проти Росії та кредитування наших горе-реформаторів. Ось тому і сиділи ці експерти, часто проплачені, на телеканалах, “мололи” відвертий маразм, що “Путін нападе після перемоги Трампа”, а сьогодні вже кажуть, що “нічого не зміниться, швидше за все”. Виступали політики, ба навіть міністри говорили про Трампа. Наприклад, Арсен Аваков – успішний міністр, реформатор типу, називав Трампа “маргіналом”. Цікаво, а чого б досяг Арсен Аваков, якби народився у США…

avakov

Багато було політиків в Україні, які пафосно виписували різного роду думки у “Фейсбуці”. І Лещенко, і Ар’єв, які в своєму житті не досягли і половини того, що зміг популіст Трамп у демократичній країні, де працює Закон, а не корупційній державі Україна. Та не тільки в Україні такі були, навіть голова МЗС Німеччини Штайнмаєр назвав Трампа “проповідником ненависті”. 

Антон Геращенко взагалі сьогодні пішов далі – розповів, що на Трампа може очікувати імпічмент. 

Українці – кумедні. Цьому є пояснення. Ілюстрацією стало останнє опитування групи “Рейтинг”. І якщо над США десь і справді можна посміятися трошки, то над собою хіба поплакати.

2016_11_09_15-27-59_5823245fec99b

Можливо, було б прекрасно, якби США трошки простіше почали відноситися до конфлікту в Україні. Пекрасно з тієї сторони, що ми тоді нарешті побачимо реальну здатність до дій нашої влади, які наразі зазвичай обмежуться пафосними заявами Порошенка “ми зупинили ворога”. Прям як Саакашвілі сам підняв Грузію, без кредитів і фіндопомоги Заходу. Можливо, послаблення допомоги США прискорило б реформування системи чи спонукало б її до мобільності в умовах шоку – агресії Росії у нерівному бою сам на сам. А, можливо, навпаки, привело б до того, що нас би підклали під Росію, що вже неможливо з точки зору здорового глузду, бо друга Сирія у Європі нікому не потрібна.

Правда в тому, що США не вийдуть з українсько-російського конфлікту. У геополітиці такі справи швидко не розрулюються. Зближення з Росією буде хіба у питанні війни проти ІДІЛ. І тут навряд чи так просто Трампу дадуть змінити вектор зовнішньої політики, хоч у США він і визначається президентом, і здійснюється державним департаментом на чолі з державним секретарем. Так чи інакше, вищим законодавчим органом в США є Конгрес. Трамп – виконавча влада. Не варто забувати про Госдеп, керівництво Республіканської партії…Вони теж формуватимуть політику.

Сьогодні переписувався зі студентом Стенфорда, разом з яким я є слухачем онлайн-курсу даного університету. Він із США, менеджер інвестиційної компанії. За словами Тома (так звуть хлопця) він голосував за Трампа, оскільки Клінтон асоціювалася із продовженням слабкої зовнішньої політики США часів Обами, через яку Америка втратила позиції на близькому сході, а Китай посідав все більш впливове місце у світі. Трамп асоціюється із чоловіком, що може протиставити США Китаю. І що річне зростання ВВП на 1,5%, яке є зараз, перетвориться на 4%. Мовляв, сильний менеджер, яким вважають Трампа у США, зможе це зробити. Коли я спитав стосовно політики проти Росії, Україну, то Том сказав наступне: “Андрію, не ображайся, але я американець. Мені важливо, щоб ми менше витрачали на допомогу навіть вам, а більше роботи давали нашим хлопцям. І гроші в науку вкладали. А Путін – він нам не загроза, швидше Європі, яка має сама стояти за себе, нарешті. Годі розрулювати чужі конфлікти”. В чому неправий Том? Хіба в тому, що наддержава, якою є США, має тримати позиції всюди. Але люди мислять не глобальними геополітичними інтересами, а власними, можна сказати – інтересами шлунку. Тому Трамп і переміг.

Ну і привітання Порошенка, де він нагадав про реформи України, санкції та ін… (міг би ще Гройсмана англійської навчити, між іншим).

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s