Історії

Підвищена мінімалка Гройсмана і згортання бізнесу. Історія з Вінниці

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ледь не щодня розповідає про підвищену мінімальну зарплату з 1-го січня, яка складе 3200 гривень. І хизується цим не тільки він – президент Порошенко також полюбляє поговорити про дане покращення.

Є одна історія, яка вже стала наслідком даної ініціативи. Новий бізнес, а саме – стоматологія у Вінниці. Працює два місяці, і вже вийшла в нуль. Стоматологи отримують мінімальну зарплату, а решту прибутків мають із відсотків за лікування зубів клієнтам у клініці.

Наразі мінімалка становить 1450 гривень, з 1 грудня буде 1550. Звісно, такий різкий скачок до 3200 з 1 січня поставив перед власником дилему – чи варто тримати стоматологію, яка стане збитковою, протягом ще близько року, до того моменту, як вона вийде в нуль знову? Оскільки бізнесмен має ще стоматологію в місті, він вирішив закрити нову і перевести людей до іншої, щоб не платити оренду за будівлю. Деякі люди, звісно, припинять працювати.

І так по суті робить досить успішний бізнесмен. Мені цікаво простежити, що буде із бізнесами у регіонах, де зарплата ледь дотягувала до 2000 тисяч. Звичайно, людей у більшості перестануть оформляти на роботу офіційно. Відсоток чорних зарплат у конвертах по країні ще більше зросте. Ну, самі подумайте – є у вас магазин в умовному місті Шаргород. Ви платите 1550 гривень мінімалки продавчині і ще 500 гривень у конверті. Для Шаргорода зарплата у 2050 – досить непогана. І тут вимоги змінюються. Ви маєте платити 3200 офіційно, білою. Магазин же більше прибутків приносити не став. Себто ви або в мінус підете, або в нуль, чи просто скоротите виручку через примусове збільшення зарплати офіційно оформленого співробітника. Що ви будете робити? Правильно, домовляєтеся із продавчинею. Звільняєте її, вона стає у Центр зайнятості, отримує там виплати, а в магазині працює неофіційно, маючи собі зарплату у конверті. Звичайно, можливі перевірки, штрафи… Але більшість компаній і так платить зарплату у конвертах, не побоюючись цих перевірок. Можна працювати за Трудовим договором чи за сумісництвом. А щоб у податкової раптом не виникло питань, білу зарплату платите собі, ніби ви і є власником, ще й продавцем. Більшість робитиме зараз щось подібне. Бо це лише здається так, що збільшити вдвічі мінімалку для просто бізнесмена так просто.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s