Історії

Вечірня замальовка про ялинки, розмову з копами і пиво

Звичайний київський вечір на Позняках. Температура за вікном +5, людей для традиційних таких вечорів на вулиці малувато. І поки українська аудиторія “Фейсбука” обсмоктує подвиг українських хакерів із зламом пошти Суркова (чи був цей злам? Бо це все схоже на дешевий і безграмотний фейк) і розмовляє про план із дестабілізації в Україні (про який, до слова, багато журналістів, експертів, офіційних осіб ледь не слово в слово говорять ще з кінця 2014-го), вирішив вийти в “Сільпо” за смачним пивом від львівської “Правди”.

По дорозі насолоджувався повітрям – воно таки трошки вже зимове, десь навіть і запах цей відчувається. І вкотре думав про статтю Washington Post про “Піратську” партію в Ісландії, яка є головним фаворитом виборів. Колись і в нас протестні настрої хтось використає, створивши не убогого “Дарта Вейдера” з Інтернет партією, а дійсно прогресивну подібну силу. Наразі ж таким собі протестом є Ляшко – характеристика село-стайлу вітчизняного протестного виборця.

У “Сільпо” вже готуються до Нового року. Всюди ялинки, іграшки і це при тому, що трошки більше двох місяців лишилося до дня X. Ну і контингент трапляється відповідний.

Охорона спочатку заламала, а потім не випускала з магазину якось “піддатого” громадянина, котрий розповідав, що в магазині на нього накинувся хтось із рибного відділу.

14875305_1238044122925134_812986628_n

Вже дорогою додому у двох різних дворах побачив відразу два патрулі із трьох копів. Причому, піших- не на “Пріусах”. Досить дивна картина, оскільки востаннє поліцію саме у дворах бачив ще у вересні, коли в дитсадок приїхала патрульна машина, щоб діток порадувати. Десь в голові пам’ятав, що з учора 180 патрульних у Дарницькому районі приступили до посиленого патрулювання, разом із нацгвардійцями.

Наздогнав патруль біля свого парадного, щоб запитати, мовляв, чому вас так багато. Хлопці не дуже хотіли говорити. Зазначили, що мають завдання і не можуть його розповісти. Дістав прес-карту, показав – розмова відразу пішла. Патрульні розповіли, що дійсно у зв’язку із зростанням злочинності, а також збільшенням кількості злочинів саме у вечірній час, тепер у Києві буде поступово у всіх районах вводитися посилений режим патрулювання.

“І бачити нас будете частіше”, – сміючись сказав один із копів.

Вони додали, що можуть просити у підозрілих людей документи, але зауважили, що робитимуть це толерантно.

Дана новина, можливо, має порадувати. Оскільки, не так давно на районі, а саме на Ахматовій, розгулювало тіло з пістолетом. Правда було це вдень. І це тіло швидко заламали.

Наприкінці короткої розмови я дістав телефон для “селфі”, не дивлячись на пізній час. Але патрульний Іван попросив, щоб ми обійшлися без нього.

“Темно, фото розмите вийде і додасте кудись, побачать і скажуть знову, що “селфі-копи. Будь ласка, давайте без фото”, – зазначив він.

Ввічлива розмова завершилася. Хлопці втрьох пішли далі прочісувати двори, завернули за будинок, де молодь часто на дитячому майданчику розпиває пиво з горілкою. Я ж пішов розпивати смачний ель від “Правди” додому.

zza

vfffffff

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s