Футбол

“Зіг хайль” у Луцьку. Норма, мода, неонацизм чи тупість

Думав втопити тему і лишити все виключно на розмовах із знайомими фанатами, але ситуація у Луцьку таки змушує трошки поговорити. Проте, робитиму це на власному блозі – не у відкритих ЗМІ.

Футбольна спільнота вже точно бачила новину сайту “Трибуна” із відео, де ультрас “Волині” вже у доданий арбітром час викрикують “Зіг хайль, Рудольф Гесс, Гітлерюгенд, СС!”. На той момент рахунок у матчі “Волинь” – “Дніпро” – 3:0. Більшість людей вже вимкнули ТБ чи банально почали дивитися інший канал. На луцькому стадіоні “Авангард” було аж 1 280 глядачів. Цікаво, яка ж була ТБ аудиторія поєдинку, правда ж? Так от, більшість людей банально не звернули уваги на дані викрики фанатів. Більше того, не почули вони і “Зіга-зага”, що передувало цьому.

Так би і було. Проте, зрозуміло, що видання “Трибуна” не пропускає такі ситуації, тому відео відразу ж з’явилося на сайті. Відразу хочу попередити, що розмов про FARE, гранти тут не буде – мене це не цікавить. Є дещо інше.

Якщо, мабуть, у переважній більшості випадків інформація про неонацизм на сторінках видання, на мою думку, притягнута за вуха, як у славнозвісній історії з фанатами “Оболонь-Бровар” і “темним пивом, а не збірною”, то луцький інцидент мене особисто зацікавив. Оскільки, як виявилося, один із лідерів фанатів “Волині” Тарас Третяк на прізвисько “Йофі Тофі” є досить освіченою людиною, має дві освіти: редактор-видавець та юрист (закінчив юридичний факультет Національної академії внутрішніх справ України).

У даному розрізі трошки дивно, що юрист не знає або ігнорує Закон “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”. Дані викрики фанатів легко можна підвести під пропаганду… Санкції – обмеження волі до 5 років (з можливою конфіскацією майна) або від 5 до 10 років, якщо порушення вчинено організованою групою. Між іншим, Закон був прийнятий ВР в липні 2015-го – після Революції Гідності.

У переписці з “Йофі Тофі” у коментарях до посту одного з фанатів, який до цієї історії відношення не мав, стало зрозуміло, що хлопець не сильно переймається цим.

zzzzzz11

zzzzzz21

Але зрозуміти фаната можна – у нього, очевидно, якісь власні цілі. Мовляв, якщо не карають за це (штрафи для клубу не рахую), то значить можна. Але, якщо всі випускники академії внутрішніх справ так відносяться до Закону, як цей хлопчина, то воно і зрозуміло, чому не карають.

Сьогодні протягом дня списався з кількома знайомими фанатами – одними із лідерів рухів, а також звичайними представниками. Імен не називаю, бо спілкування було приватне. Переважна більшість з них сказали мені, що даний заряд ультрас “Волині” їм не зрозумілий, вони його не підтримують. Але, швидше за все, це був звичайний “угар”, або дань моді. Мовляв, це своєрідний “виклик системі”,”радянському тлумаченню історії”, а Гітлер для багатьох асоціюється саме з опонентом цій системі…

Зрозуміло, що на прикладі випадку у Луцьку не варто відразу говорити про масовість явища у країні. Хоч і нещодавно “Динамо” покарали закриттям секторів за “неонацистську символіку”, і взагалі випадки, які можна притягнути під неонацизм на стадіонах трапляються, але не часто.

Більшість ультрас у нас праві – це так. А внутрішній футбол у своїй більшості нікому не треба – він нудний. Про це свідчить і статистика відвідуваностей матчів. Тому і уваги до цих ситуацій майже немає, окрім певних ЗМІ. Проте, особисто я так і не зрозумів, навіщо прославляти СС, зігувати, і яка в цьому може бути мода.

Тому прошу Вас взяти участь у невеличкому опитуванні. Я справді хочу зрозуміти, що це. І завтра увечері його результати опублікую тут.

ОПИТУВАННЯ ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ ЧЕРЕЗ ОСОБЛИВОСТІ БЛОГУ.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s