Цікаве

Судний день в Ізраїлі очима українця з Петах-Тикви

Чи мріяли ви колись побачити день, який чимось був би схожий на апокаліпсис із зачиненими магазинами, порожніми дорогами, зупинкою транспорту, закритими ресторанами та навіть аеропортами.

В Ізраїлі є такий день – велике свято Йом-Кіпур (Судний день). У цей день Всевишній остаточно вирішує долю людини на майбутній рік, оцінюються всі її діяння за рік минулий. Іудеям взагалі забороняються фізичні навантаження, не можна торкатися до шкіряних виробів, їсти, митися, потрібно багато молитися… Вони взагалі не можуть навіть ліфт самостійно викликати. День Йом-Кіпур – це строгий піст. Окрім всього, у цей день не працює взагалі ніякий транспорт, припиняють роботу аеропорти, ізраїльтяни не сідають за кермо. Працює лише поліція, пожежники, швидка та військові.

Цього року пощастило опинитися під час “Судного дня” в Ізраїлі. Вже з обіду, 11 жовтня, припинив роботу весь транспорт. Тому з пляжу Тель-Авіва їхати маршруткою додому довелося о 14 годині. Сіли на останню. У цей час всі люди поверталися з роботи додому. Вже о 17:36, 11 жовтня, в Єрусалимі і в 17:51 у Тель-Авіві запалювалися свічки Йом-Кіпуру. Свято триватиме до вечора, 12 жовтня. Вже потім країна оживе. І якщо зараз на набережній Тель-Авіва туристи, зокрема з Росії, ігнорують все навколо, то у містах все строго. Жодної авто на дорогах, жодного автобуса.

20161011_213410

Увечері, після приїзду додому у Петах-Тикву (містечко біля Тель-Авіва), вийшли гуляти на вулицю. Відразу відчувається якась атмосфера свободи. Люди гуляють по автошляхах, банди дітей гасають на велосипедах, ізраїльтяни виносять стільці на вулицю і спілкуються із сусідами.

У даному містечку живе багато ефіопів та росіян. Таке собі Чикаго.

20161011_213042
Enter a caption

Сьогодні картина схожа, хіба вулиці більш порожні від дорослих – дуже багато дітей, жодної машини – лише світлофори працюють немов для велосипедистів.

20161012_104029

20161012_104659

Не працює аеропорт Бен-Гуріон, який відновить роботу о 22:30.

Все навколо зачинене. Дивні відчуття, якщо не живеш у країні тривалий час. Якийсь такий спокій. Більше того – навіть національні телеканали не працюють.

І дітки з клубу “Маккабі” Петах-Тиква не тренуються.

20161012_104946

На військовій базі, що поблизу стадіончику, черговий солдат спить на прохідній на стільці (не фотографував, бо військовий об’єкт). А завтра буде знову життя.

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s