Україна

Той день, коли закінчиться війна

Нещодавно прочитав блог Семена Глузмана. У ньому відомий дисидент у властивому тільки йому стилі описав пам’ятник, який буде встановлений нащадками українських воїнів, з іменами загиблих героїв після завершення війни. І лаву ганьби з п’ятьма фігурками президентів, які розкрадали і розвалювали нашу країну.

Той день, коли закінчиться війна. Як ви уявляєте його? Можна довго мізкувати про геополітичну картину світу на момент, коли кулемети і артилерія замовкнуть на Донбасі, про живого чи мертвого Путіна, або постать президента України, за каденції якого завершиться ця брудна, гібридна війна. Скільки часу нам ще лишилося чекати? Пройде рік, два, п’ять, десять чи всі двадцять до того дня, коли з екранів ТБ чи зі сторінок інтернет-ресурсів ми побачимо і почуємо слова:”Війна скінчилася”. Сьогодні цей день ніби такий далекий, уявити його важко. І прірва між нами та ними щодня збільшується…

Є соціологічне дослідження Центру Разумкова (2016 рік). Респондентам ставили запитання “Яким має бути співіснування України і непідконтрольної частини Донбасу?”. Ось результати за регіональним розподілом. На Донбасі, Сході і Півдні результати надто різняться із Центром та Заходом. Перші більше виступають за надання особливого статусу Донбасу, інші – за припинення будь-яких стосунків.

%d0%b4%d0%be%d0%bd%d0%b1%d0%b0%d1%81-1

Для багатьох українців момент завершення війни пройде непомітно. Бо для них вона і не починалася зовсім. Вони не відчули її втратами домівки, грошей чи близьких. Море в Криму досі тепле, хоч і прапори інші висять. Поїздки і робота в Москві – буденна справа, а кількість обстрілів і вбитих наших воїнів – лише статистика. Для них цей день буде звичайним понеділком чи суботою. Для інших – вічним болем, або перемогою, яка втім назавжди залишить сліди у душі.

Яким тоді буде Донбас? З російськими маріонетками чи українськими танками?

Сьогодні велика частина українців виступає за надання Донбасу особливого статусу. На Сході, Півдні і самому Донбасі таких більшість. У той час, як на Заході і в Центрі більше хочуть продовження АТО до відновлення контролю над територіями чи відокремлення Донбасу від України (дослідження Центру Разумкова, 2016 рік).

%d0%b4%d0%be%d0%bd%d0%b1%d0%b0%d1%81-2

Яким нам потрібен Донбас? Регіон, в який у випадку завершення війни вже сьогодні потрібно буде вкласти $15 млрд на відбудову інфраструктури і ще $10 млрд на створення робочих місць за даними Міністерства регіонального розвитку будівництва і ЖКГ. Регіон із людьми, для великої частини населення яких “ДНР” та “ЛНР” – представники населення, тобто влади (дослідження Центру Разумкова, 2016 рік. Дивіться Південь, Схід і Донбас).

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b9

Складне питання Донбасу сьогодні. Але рано чи пізно воно таки постане. Вже зараз дуже часто можна почути запитання: “А чи потрібен нам Донбас?”.

У той день, коли закінчиться війна, питання Донбасу буде поставлене на порядок денний. І з’явиться пам’ятник мужності і героїзму суспільства, простих людей, в Україні. Але він має бути із гідрою, яка матиме голови не тільки всіх президентів, але і злочинців – Ахметова, Коломойського, Тимошенко та багатьох основних антигероїв, котрі привели зло на нашу землю. Воїн, герой на монументі має рубити ці голови так, як потрошку щодня це робить наше суспільство. Ніби непомітно, але ми рухаємося уперед. Рано чи пізно всі пострадянські жертви жадібності відійдуть. І залишимося лише ми, сильні і незалежні. Так і буде!!!

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s