Україна

Україна, Захід і відродження “совка”. Цікаві циферки від Разумкова

Нещодавно у ЗМІ були оприлюднені досить цікаві дані дослідження Центру Разумкова, яке проводилося з 9 по 14 вересня в усіх регіонах України, за винятком окупованих територій Донбасу й Криму на тему НАТО, позаблокового статусу і єдиної союзної держави з Росією і Білорусією. Під час дослідження було опитано 2 тис. 18 респондентів віком від 18 років. Воно проводилося в 118 населених пунктах (67 – міських і 51 – сільських).

Так от, досить цікаві цифри показало дане дослідження.

У разі проведення в Україні референдуму про вступ до НАТО сьогодні позитивно мають намір проголосувати 44,3% опитаних, а проти вступу виступають – 38,1%. Звичайно, у Західному регіоні України серед опитаних був найбільший відсоток голосів за вступ до НАТО – 75,6% (10,4% проти), у центральному регіоні – 51,2% (28,1% проти). В південному і східному регіонах більше негативних відповідей, а позитивних – крапля в морі – 24,1% за в південному (48,1% проти),  і 19% в східному (70,1% проти). При цьому, яскравий і повчальний результат показав деокупований Донбас. На територіях Донецької і Луганської областей відсоток позитивних відповідей був вищий, ніж на сході і півдні – 31%, а проти 52%. Хоча, досить сумно, що “руський мір” остаточно не відбив бажання в цих людей любити Росію. Про це далі окремо.

По-друге, створення єдиної союзної держави у складі України, Росії і Білорусі підтримують 18,3% опитаних, а не підтримують – 69,1%. Позитив? Звичайно. Але є і свій негатив – у південному регіоні частини тих, хто підтримує, і тих, хто не підтримує цю ідею, приблизно рівні. Відносна більшість східного регіону також не підтримує дану ідею. Спокійними можемо бути за західний і центральний регіони, де відроджений “совок” не підтримує аабсолютна більшість людей. А також, за Донбас – за даними Центру Разумкова там теж абсолютна більшість.

Тепер поглянемо в 2015-й рік. Опитування Центру Разумкова. На питання “Який варіант гарантування безпеки був би, на Вашу думку, найкращий для України?” у листопаді 2015-го 45,7% респондентів обрали НАТО, а військовий союз із Росією – 8,2%.Військовий союз і створення єдиної союзної держави – близькі поняття, правда ж.

До речі, в останньому дослідженні за позаблоковий статус виступають 32,8% українців. У листопаді 2015-го – 22,6%

І тепер, найбільш цікаве. Знову ж таки дослідження Центру Разумкова, яке було проведене 19 по 24 лютого 2016-го року. Було опитано 2021 респондента віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Людям ставили запитання “Як Ви оцінюєте позицію Росії в конфлікті на сході України?”.

І ось графік того, що вийшло (регіональний розподіл).

dsd

Зверніть увагу на південь. Це Запоріжжя, Одеса, Херсон, Бердянськ, Дніпро…Схід із Харковом… Пригадайте результати останнього опитування Центру Разумкова, про які писав, де в південному регіоні за вступ у НАТО лише 24,1%, а в східному – 19%. При цьому 27% людей на сході вважають, що Росія не причетна до війни на Донбасі. 18,5% людей нак думають на півдні.

18,3% за створення союзної держави з Росією і Білорусією – це, із розрахунку що нас із вами 42 млн, буде 7,6 млн чоловік. Вибачте, але це дуже багато – нереальна кількість людей, яких можна використати в будь-який момент.

За великим рахунком, соціологія кричить про проблему. І те, що “русская весна” не пройшла в Одесі, а також ЗНР не відбулася в Запоріжжі, заслуга швидше еліт, ніж населення (скільки б не розповідали про патріотів, які всіх перемогли в Одесі – там була величезна роль СБУ і місцевих проукраїнських бізнес-еліт).”ХНР” у Харкові не створили також завдяки роботі багатьох силовиків і втручання Коломойського, який домовився з Кернесом. Проблема нікуди не ділася. У Бердянську, хто був, той підтвердить, що там часто страшилки про “Правий сектор” і згвалтування розповідають на ринках, а в самому місті купа російських відпочиваючих чомусь…

Навіть на деокупованому Донбасі після “русской весни” 25,3% людей думають, що Росія не причетна до конфлікту… І як би нас не радував показник у 48,7% (що вона держава агресор), маємо визнати, що етнічні корені, інформаційна пропаганда та купа інших моментів не дають нам бути спокійними. Будь-яка слабкість влади може легко бути використана там.

Що робити? Важке питання. Від створення російськомовних інформаційних телеканалів (інтернет ЗМІ та ін.) саме проукраїнської направленості на Донбасі, де українська мова досі сприймається більшістю не дуже позитивно, збільшення уваги влади, створення робочих місць – всі поради банальні, але важко втілювані у життя в регіоні, на відбудову якого згідно даних Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства необхідно $15 млрд. Це лише на інфраструктуру. Ще $10 млрд на створення робочих місць. На жаль, бачимо діру, з якою буде треба щось робити…але невідомо що і як.

Advertisements

2 thoughts on “Україна, Захід і відродження “совка”. Цікаві циферки від Разумкова

  1. Видно, що автор мислить російською, а потім перекладає на українську. Візьмімо заголовок. Спочатку автор назвав його подумки “Закат и возрождение совка” а потім буквально переклав як “Захід і відродження…” Українець так би не сказав, він би сказав “Занепад і відродження”, бо у українця захід радше асоціюється зі стороною світу. Найбільш цікаве – найцікавіше, відпочиваючий – відпочивальник.

    Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s