Верховна Рада

Ганьба чи Перемога: Цікаві моменти зі звільнення скандальних суддів у Раді

Досить неприємне на перший погляд голосування у Верховній Раді за звільнення суддів, яких звинувачують у порушенні присяги, а також неправомірних рішеннях проти активістів Майдану , завершилося звільнення 29 представників феміди з 33 запланованих.

Варто відзначити, що сьогодні був останній день, коли Рада могла звільнити їх, бо 30-го вересня стартує Судова реформа і новий орган – Вища рада правосуддя – отримає повноваження на звільнення суддів. Оскільки засідання ВР було позачерговим, велика кількість нардепів на нього не прийшла, бо дізналася про це за 2 дні до нього.

Зокрема, найбільші борці з корупцією Лещенко, Найєм і Заліщук поїхали в США. надія Савченко відбула у Польщу.

%d0%bb%d0%b5%d1%89%d0%b5%d0%bd%d0%ba%d0%be%d1%96%d1%96%d1%96%d0%b2%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%96%d0%b2%d0%b2%d1%96%d0%b2%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%96%d1%96-1

%d1%81%d0%b0%d0%b2%d1%87%d0%b0%d1%82%d0%ba%d0%be

На початках було 264 депутати (картки), згодом деякі потрошку підтягувалися, наприклад, Кононенко з БПП. Але протягом голосувань за постанови, депутати часто виходили, мабуть, гуляти. Велика кількість постанов за звільнення голосувалися з величезною пробуксовкою, ледь збираючи 226 голосів. Постанови неодноразово переголосовувалися. Спікер Парубій постійно мобілізував, вичитував, наказував депутатам не розходитися і голосувати, а з трибун лунали заклики і звинувачення популістів, адресовані Порошенку, у партії якого було багато прогульників.

В цілому ж, були і певні моменти з цього голосування, які зацікавили.

Позачергове засідання показало недисциплінованість всіх фракцій. Але виграли від неї опозиціонери, оскільки дане засідання було ініціативою влади. А провладні фракції, які мали б показати приклад дисципліни, банально стали в один ряд з іншими (42 депутати були відсутні у “БПП” (143 депутати всього), 26 у “Народного фронту” (81 депутатів всього), 20 – позафракційних, 22 – “Опозиційний блок”, 3 – “Самопоміч”, 21 – “Відродження”, 7 -“Батьківщина” (21 депутат всього), 9 – “Радикальна партія Олега Ляшка” (21 депутат всього), 7 – “Воля народу”).

За Регламентом ВР присутність судді у парламенті під час розгляду питання про його звільнення є обов’язковою. Також за процедурою судді мають повідомити про розгляд не пізніше, ніж за три дні до засідання Ради (про позачергове ж засідання, як писалося вище, стало відомо за 2 дні). Заочне ж голосування може бути виключно після його другого неприбуття. Тобто, сьогоднішнім голосуванням була порушена процедура і звільнені судді можуть піти у Європейський суд з прав людини. Так свого часу вже зробив суддя Верховного Суду Олександр Волков (2013 рік). Європейський суд визнав незаконним його звільнення Верховною Радою. Тому у звільнених сьогодні суддів є певні надії. Але є одне але – в Україні немає відпрацьованого механізму для втілення рішення Європейського суду щодо поновлення на посаді, хоча суддю Волкова таки поновили у 2014 році – ВР тоді голоси знайшла. Але зараз стартує Судова реформа, яка заплутає дане рішення, оскільки, як раніше вже писав, буде створена Вища рада правосуддя і втрачає свої повноваження щодо звільнення і поновлення Верховна Рада.

Тому, свідомо чи ні, влада ніби і підставилася, але від цього судді не виграють точно. Звичайно, вони можуть виграти справу у Європейському суді, але максимум – зірвуть “куш” із грошової компенсації.

Ну і загалом – суцільна “Ганьба” в залі та інші цікаві відео з Ради.
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s