війна

Можливий “злив” Станиці Луганської, мобілізація і блокада сухпаїв. Три головні новини війни

За останній час відбулося кілька подій у військовій сфері, які особисто мене вразили. Про них і поговоримо.

Зони безпеки – Станиця Луганська

Вже багато разів розповідалося про три зони безпеки (Петрівське, Золоте, Станиця Луганська) на Донбасі, які були погоджені на останньому засіданні Тристоронньої групи. Там має відбутися відведення озброєнь і сил на 2 км в ширину і 2 км вглибину. Якщо з Петрівським і Золотим питань мало, то по Станиці Луганській розгорнулася ціла дискусія. Голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз сказав, що у разі відведення військ бодай на 1 км, то ми втратимо Станицю Луганську. Йому відразу відповів представник України в підгрупі з безпеки у Тристоронній групі Євген Марчук (очолював СБУ за Кучми) що, мовляв, Гарбуз нічого не розуміє – там же буде ОБСЄ все моніторити і у разі чого Україна зможе повернути війська на позиції.

Мені особисто дуже подобається, коли “кучмісти” забивають нам усім баки. Поясню кілька моментів. Перший – дивіться на карту. Українські позиції у Станиці Луганській цінні тим, що ми маємо плацдарм і не віддаємо терористам переправу через Сіверський Донець. Так чи інакше, військова цінність Станиці Луганської – саме міст. Терористи, які відводитимуть озброєння від позицій поблизу Станиці, мають кілька кілометрів буферу до Луганська, ту саму зеленку. Українські ж війська будуть змушені залишити Станицю Луганську.

%d1%87%d1%81%d0%bb%d1%8c%d1%81%d0%bb%d1%87%d1%8c%d0%bb%d1%81%d1%87%d1%8c%d0%bb%d1%81%d1%87%d1%8c%d0%bb%d1%81%d1%87%d1%8c%d1%81%d1%87%d0%bb%d1%8c%d1%87%d1%81%d0%bb

Але це ще не все. Виведення озброєнь і сил означає не тільки відхід військових. По суті виводяться всі формування, включаючи навіть міліцію. З подачі ОБСЄ має бути сформована місцева адміністрація. Імовірно, будуть створюватися власні міліцейські сили для підтримання порядку. Оскільки, місія ОБСЄ – неозброєна. Станиця Луганська – це козаче поселення. Там досі досить сильні проросійські настрої… Що буде з поселенням згодом? Питання відкрите. І всі розмови про те, що Україна встигне повернути сили – брехня. Оскільки, є міст – достатньо увійти у поселення і його буде важко відбити. Щось схоже вже колись було із Дебальцевським плацдармом. Але є у нас і своя зона тиску – Петрівське, яке може стати хорошим плацдармом для нашого наступу. Там і Комсомольське, Стила, Старобешево і так далі…

Сухпаї

Волонтерський десант з “Проектного офісу реформ”, здавалося б, прорвав бюрократичну машину МО і скоро солдати отримали б нові, якісні сухпаї. Міністр оборони України Степан Полторак підписав технічні умови. Гроші на новий сухпай Міністерство оборони вже виділило.

До нового сухпаю входять: борщ, інші супи, каші з м’ясом, рагу зі свининою в соусі тощо.

Старий сухпай коштує 96 гривень, а новий – 110.

Вчора доля сухпаю вирішувалася в кабінеті Петра Порошенка, куди викликали міністра фінансів для пояснень і підписання узгодження.

Після цього засідання позаштатний радник Порошенка Юрій Бірюков написав наступний пост.

%d1%8f%d1%8f%d0%b4%d0%b4%d1%8f%d0%b4%d1%8f%d0%b4%d1%8f%d0%b4%d1%8f

Боротьба триває – за нормальне харчування. І йдеться не тільки про сухпаї. Хоча і в Мінфіну є свої моменти. З 55,6 млрд грн на Міноборони було профінансовано на серпень лише 50 млрд…

Мобілізація і вето Порошенка

Спочатку спікер Міноборони Підгорний каже, що не вистачає 14 тисяч контрактників, тому сьома хвиля мобілізації буде, мовляв, рішення практично ухвалили. Згодом заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Володимир Талалай заявляє, що мобілізації не буде, бо вистачить контрактників, мовляв, у нас кожен місяць близько 6 тисяч контрактників нових у склад ЗСУ залучаються.

У той же час Петро Порошенко підписав указ про демобілізацію шостої хвилі. З фронту піде десь 14-15 тисяч бійців. А також Порошенко наклав вето на закон, згідно з яким бійці, які укладали контракти “до завершення особливого періоду”, могли їх достроково розірвати (таких 15 -17 тисяч). Якби вони почали залишати ЗСУ – ви розумієте, що було б. Нестача бійців – привіт Росія. Але, по суті, дане вето є обдуманим. Всі контрактники ЗСУ перебувають у рівних умовах і розірвати контракт до завершення особливого періоду вони не можуть. Єдиний момент – стаття 26 Закону про військову службу. Контракт можна розірвати за станом здоров’я і сімейними обставинами. Новий же закон, у момент прийняття якого в нього вносилася правка і який заветував президент, давав би змогу піти з армії ще й тим, у кого контракт давно завершився. Ну і, по суті, новий закон давав би змогу розривати контракт всім контрактникам, які наразі не можуть цього зробити до завершення “особливого періоду” (можуть згідно ст. 26, названій вище). З армії могли б почати йти воїни, і перекрити всіх новоприбулими б не вдалося.

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s