Світ

“Бук” і 100 чоловік. Головні меседжі і підсумки доповіді про причетність Росії до катастрофи “Боїнга”

Сьогодні об’єднана слідча група (JIT) опублікувала доповідь, в якій говориться про причетність Росії до катастрофи лайнера Malaysia Airlines 17 липня 2014 році на Донбасі.

Хочеться зосередитися на кількох важливих меседжах, які для нас несподіванкою не стали, та все ж, є дещо, на що варто звернути увагу.

Російський “Бук”

“Боїнг 777” МН17, був збитий ракетою серії 9М38, яка
використовується в ЗРК “Бук”.

Раніше Росія наполягала, що лайнер збила ракета старого зразка – 9М38, яка знята з озброєння в Росії на початку 2010-х років. Але вона є на озброєнні в Україні.

На презентації показали вражаючі елементи. Вони характерні для модернізованої версії ракети 9М38М1 з бойовою частиною 9Н314М1. Важливо, що таких ракет на озброєнні української армії немає.

Під час презентації було наведено багато доказів від записів перехоплених телефонних розмов терористів, до записів у соцмережах, аналізів решток літака, дослідних експерементів і висновків експертів…

d5bff7de297c36548673d936d149d816

ЗРК “Бук” переміщався з території Росії на територію Східної України і пізніше був перевезений на білому тягачі марки “Volvo” і тралі. Його супроводжувало кілька машин і люди у військовій формі. “Бук” привезли з Росії до Донецька, згодом до селища Сніжне, а після пострілу відвезли назад на територію Росії.

8312fac61abc4a857d002b7be8027d96

Звідки був постріл

Постріл із ЗРК “Бук” був зроблений з фермерських угідь, що розташовані недалеко від селища міського типу Первомайське. В липні 2014 року цю територію контролювали сепаратисти. Слідчі посилалися на очевидців, які казали, що після катастрофи бачили на полі обгорілий шматок землі. Місцеві жителі зазначали, що 17-го липня там сталася пожежа…

Після пострілу “Бук” знову завантажили на “Volvo” і відвезли в Росію.

9e9a5c56d05b07ed6af8a17fcbe43212

ce81eed0e9556c6347de8ef294e58f74

Хто винен

На даний момент Міжнародна Слідча Група встановила особи близько 100
людей, які можуть бути причетні до збитого “Боїнга” або транспортуванні “Бука” з Росії до кінцевої точки. Слідчі отримували відомості про цих людей із записів перехоплених телефонних розмов і показання свідків. Але у доповіді сказано, що попереду ще багато роботи, зокрема слід ще розібратися із структурою командування, хто віддавав наказ і таке інше. Тому до 1-го січня 2018-го року Міжнародна Слідча Група продовжить розслідування. Наразі ж чіткого визначення, що “винна Росія” на доповіді не прозвучало. І, по суті, не могло прозвучати, оскільки дане рішення може прийняти суд.

Зараз збираються докази і тягнеться час

Зрозуміло, що представники терористів всі звинувачення відкинули, а МЗС Росії назвало дані висновки упередженими (раніше наполягали, що лайнер збили з контрольованої Україною території і ракетою, яка є на озброєнні в наших ВВС).

Чому тягнуть час

Так чи інакше, жодної “Америки” слідчі нам не відкрили. Проте, дуже важливо, що нарешті було чітко сказано про причетність Росії до катастрофи, оскільки “Бук” був привезений з її території. Депутат Європейського парламенту Ребекка Хармс заявила, що Росія несе відповідальність за катастрофу літака рейсу MH17, бо немає приватних “Буків”. Але, так чи інакше, дана справа стає козирем у руках Заходу у сенсі тиску на Росію. Особливо, в розрізі того, що за оцінками різних експертів та фінансистів, резервів Росії при збереженні санкцій, участі у сирійській кампанії та війні на Донбасі, а також нинішніх цінах на нафту, вистачить до 2018-го року. Можливо, саме тоді і буде час жорсткого удару у цій справі?

Чи вплине це на секторальні санкції

Секторальні санкції проти Росії діють до 31-го січня 2017-го. Про їх продовження говоритимуть у грудні 2016-го. Наразі ж Росія не проходить у цій справі, саме як країна “замовник збиття лайнера”. З її території лише завезли “Бук”. Говориться про 100 людей, причетних до цієї справи. От проти них можуть бути введені персональні санкції. Чи є серед них Путін? Цікаве питання. Чомусь здається, що це також козир у рукаві – на 2018 рік.

 На продовження секторальних санкцій дана справа сьогодні навряд чи вплине.

 

 

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s