Світ

Президентські дебати в США: Меседжі, через які Трамп програв Клінтон

У США відбувається найцікавіше у передвиборчій гонці Дональда Трампа та Гіларі Клінтон – дебати.

Перші з трьох запланованих відбулися поблизу Нью-Йорка, в Університеті Хофстра.

Цікаві меседжі.

Меседж про ядерну зброю

“Росія розширює свої можливості, у них набагато більш нові можливості, ніж у нас, ми не оновлюємося. Якщо буде застосовано ядерну зброю, це кінець, але в той же час ми повинні бути готові і нічого не можна прибирати зі столу”, – зазначив Трамп. Також він додав, що США не будуть першими її використовувати.

У той же час Клінтон відразу використала це і сказала: “Він говорив постійно, що йому все одно, якщо інші країни будуть мати ядерну зброю – Японія, Південна Корея, навіть Саудівська Аравія. Людину, яку можна спровокувати твітом, не можна підпускати навіть близько до ядерної зброї”

За великим рахунком, Трамп дав зрозуміти, що Росія сильніша за США. Так чи інакше, казати про слабкість країни, яка звикла бути так званим “світовим поліцейським” було не варто, оскільки більшість американців такі слова можуть відвернути від нього. Тим більше, що ці меседжі навряд чи є правдивими. Це все одно, що вас хтось назве слабаком на вулиці. До речі, про світових поліцейських Трамп також говорив.

“Ми не можемо захищати Японію. Вини мають захищати себе або вони повинні витягти нас, ми країна з 20 трильйонами доларів боргу. Ми не можемо бути світовим поліцейським, ми не можемо захищати країни по всьому світу, коли вони не платять нам того, що мають”, – сказав Трамп.

“Подивіться на Північну Корею, Китай повинен вирішити цю проблему”, – додав він про денуклеаризацію КНДР.

Звичайно, багато людей в США давно думають, що платять занадто багато за безпеку інших…Але чи достатньо їх?

Меседж про Росію і бази даних

“Я просто не могла повірити, що Трамп закликав Путіна зламати американські бази даних!”, – казала Клінтон (йдеться про кібератаки баз даних виборців, а також злам баз Демократичної партії).

“Клінтон постійно звинувачує Росію в атаках. Але це неможливо довести. Може, це був Китай. Або просто 200-кілограмовий чоловік за комп’ютером”, – парирував Трамп.

“Дональд дуже добре відгукується про Володимира Путіна. Я була шокована, коли Дональд публічно закликав Путіна викрадати інформацію про громадян США”, – зауважила Клінтон.

Гіларі мала на увазі заклик Трампа до Росії допомогти в пошуках 30 тисяч листів, які вона видалила після скандалу, викликаного тим, що – будучи держсекретарем США – в порушення встановлених вимог вела службове листування з особистого облікового запису електронної пошти.

Дружба з Росією – не дуже популярна штука у США. І Трамп в цьому плані може прогадати. Але він грається у “сильного лідера” і “слабку жінку”.

Меседж про поліцію та декларацію

Трамп виступив на захист політики довільних обшуків людей на вулиці – “Зупини і обшукай”.

“Зупини і обшукай” – це спрацювало відмінно при мері Нью-Йорка Рудольфі Джуліані, це спрацювало добре”, – сказав Трамп.

Він додав, що зараз меншини, включаючи афроамериканців і громадян латиноамериканського походження, живуть в жахливих умовах і наголосив: “Ви йдете по вулиці – в вас стріляють”.

Клінтон нагадала Трампу, що політика “зупини і обшукай” була визнана неконституційною і скасована.

Очевидно, що Трамп проколовся, оскільки дана політика означає певні утиски свобод. А в США цього не люблять.

Ну і щодо декларації. “Я опублікую свої податки всупереч порадам моїх юристів, коли вона поширить 30 тисяч електронних листів, які вона видалила”, – сказав Трамп про все той же вищезгаданий скандал.

Гіларі влучно відповіла, що Трамп є першим кандидатом у президенти США, який приховує податки від американців.

Меседж про ІДІЛ

Трамп по суті говорив дуже кумедні речі про “Ісламську державу”.

“Я хочу перемогти “Ісламську державу”, щоб створити робочі місця. Ми повинні взяти НАТО і разом з ним розгромити ІДІЛ”, – говорив він.

Взагалі, він показав, що у боротьбі з міжнародним тероризмом він сильніший, дорікнувши Гіларі провалами у Сирії, Іраку. Та у свою чергу нагадала про санкції проти Ірану…

Трамп кочував від “слабких США” до перемоги над ІДІЛ, спекулючи робочими місцями…У залі трошки посміювалися, коли він казав про ІДІЛ.

Підсумки

Після завершення 90-хвилинних дебатів була оприлюднена статистика – 62% глядачів CNN віддали перемогу у них Клінтон. Втім, було помітно, що ні Трампу, ні Клінтон не вдалося перетягти на свій бік електорат, що сумнівається. Грали на своїх виборцях. Проте, Трамп зробив кілька помилок (продуманих чи не дуже), стосовно демонстрації слабкості у ядерних питаннях, а також ролі “світового поліцейського”, навпаки, ратуючи за внутрішню політику “обшуків людей на вулицях”.

Досить сумнівна лінія, оскільки свобода – найбільша цінність суспільства США. Більше того, гра у дружбу з Путіним може як витягти його, так і поховати. Наразі ж перемога за Клінтон.

Ну і на завершення  – результати виборів, якби вони відбулися просто зараз.

zzzaaaaaaaa

 

 

 

 

 

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s