Україна

Що змінить табу на алкоголь після 23:00

Сьогодні Київрада ухвалила рішення про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива в стаціонарних об’єктах торгівлі столиці.

Тепер з 23:00 і до 10:00 магазини та всі, хто має ліцензію на продаж алкоголю, теоретично не зможуть цього робити. Дозволено лише ресторанам. Наразі рішення ще не підписав Кличко, але “Фейсбук” вже вибухнув, мовляв – свободу відібрали.

Хочу кілька думок висловити з цього приводу.

По-перше, особисто не зустрічав велику кількість людей, котрі б затарювалися алкоголем після 23:00 (ханиг та алкашів не рахую). Ні, справді, люди роблять це раніше за виключенням окремих випадків. У мене такий був раз у житті, коли однієї теплої суботньої ночі пішли з товаришем по пиво у “Сільпо” на Дніпровській набережній. І окрім нас о першій ночі там таких було всього пару чоловік. Нічого, тепер робитимемо це о 22:50. І навряд чи щось завадить й іншим це зробити.

По-друге, заборона має зменшити кількість злочинів. Про це заявив радник мера Кличка пан Білоцерківець.

“Дане обмеження особливо важливе з огляду на те, що за даними національної поліції, трохи більше половини тяжких злочинів в столиці відбувається вночі в стані алкогольного сп’яніння, а ця заборона хоча б частково зможе вплинути на цю статистику”, – написав він у “Фейсбуці”.

Цілком можливо, сперечатися не буду, бо не маю статистики. Знаю лише про приклад Львова. Там з 2011 року діє заборона на продаж алкоголю з 22:00 по 10:00. І ЗМІ писали, що зменшилася кількість злочинів у стані алкогольного сп’яніння на 7% за перший час. Подібне також є у Польщі, в Італії.

Щоправда, ця заборона взагалі діє наполовину. У Львові не проблема купити спиртне вночі. Сам особисто не раз це робив. Але діє, значить є сенс.

По-третє, дане рішення буде дуже важко запровадити на практиці.

“Так, рішення поки насамперед політичне, але мотивуюче міські структури знайти практичні способи обмеження і покарання”, – каже Білоцерківець.

І, дійсно, потрібен інструментарій контролю. А хто буде контролювати? Поліція? Потрібні досить великі штрафи чи загроза позбавлення ліцензії. Слабо віриться, що дане рішення спрацює у відношенні “важковаговиків” (Сільпо, Новус, АТБ та ін.). Хіба на перший час, для галочки.

В будь-якому разі, сьогодні через це рішення більше шуму. Бачив навіть порівняння із “сухим законом” в СРСР. Чуваки, тоді самогон гнали і одеколон пили, бо не було що. А тут з 23:00 до 10:00. Завершуйте страждати незрозуміло чим. Ідіть у паб або купуйте о 22:00.

Шкода лише, що дана заборона навряд чи якось покращить ситуацію із дитячим пияцтвом – ось з чим насправді варто було б боротися.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s