Політика, Донбас

Мова і Донбас

Вчора і сьогодні натрапив на дві цікавих новини. Обидві про українську мову на Донбасі.

Перша – на окупованих територіях батьки активно шукають дітям репетиторів з української мови.

14407544_1149569971757102_1213312113_n

Друга – це слова голови Донецької військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського.

“Мабуть, Путін і в страшному сні не міг собі уявити, якою буде хвиля повернення до своїх українських коренів на Донеччині після його “руской вєсни”. В Донецькій області, на території, що контролюється українською владою, повністю українською мовою сьогодні проводить навчання вже 325 загальноосвітніх шкіл. Це майже 60% шкіл”, – повідомив він.

Хочу почати з того, що Жебрівський тупо пропіарився. Більш-менш знайома з Інтернетом людина відразу знайде ось таку от картинку.

Це розповсюдження україномовних шкіл у Донецькій області станом на 2012-й рік. Коли “руська вєсна” ще жила в головах, але не вирвалася на волю.

1329891115_mova

Як бачимо, досить низький показник учнів, які навчалися на українській мові у Донецьку – 30 – 50%. У більшості області було 70%. Були й ті, де 90%. Тобто, слова Жебрівського про 60% свідчать про те, що картина в цілому не сильно й змінилася. А мала б змінитися, оскільки тоді не було війни. А зараз є розуміння ціни незалежності.

Другий момент по окупованих територіях і мові. Те, що батьки шукають репетиторів з української мови старшокласникам свідчить про те, що вступати у “виші” вони планують в Україні. Це добре, хоч і трапляються потім інколи випадки студентів з Донецька, що “ДНР” прославляють. Будемо сподіватися, що це лише виключення з правил.

Наразі діти з окупованих територій мають змогу зареєструватися у ЗНО. Задіяний механізм дистанційного прикріплення абітурієнтів з окупованого Донбасу до українських шкіл.

По суті, Донбас, думаюча частина регіону, обирає українську. І це дуже добре. Але владі потрібно подумати про те, як збільшити кількість книгарень з українськими книжками на території деокупованих міст і зайнятися таки мовним питанням більш поглиблено.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s