Всячина · війна

Україну готують до великої або громадянської війни

Це в жодному разі не залякування і не нагнітання ситуації. Відбувся спільний брифінг міністрів закордонних справ України, Німеччини та Франції. Відповідно, Павло Клімкін, Франк-Вальтер Штайнмаєр та Жан-Марк Еро розповіли про своє бачення розвитку подій на Донбасі. Позиція західних партнерів виявилася досить неприємною для нас.

Еро та Штайнмаєр пропонують врегулювання конфлікту за схемою, яка влаштовує Росію: стабільний режим тиші, особливий статус для Донбасу, вибори на Донбасі за спеціальним законом, а вже потім контроль України над кордоном.

Варто нагадати, що Україна відстоювала завжди схему: стабільний режим тиші, контроль над кордоном, а потім все інше. Якою буде позиція наших керівників поки не ясно.

Вже 20-го вересня у Мінську тристороння контактна група обговорить відведення сторін. А з 15-го вересня діє режим припинення вогню на тиждень. Причому, окрім України його підтримали і ватажки “Л-ДНР” Захарченко та Плотницький (обстріли продовжуються, хоч і в меншій кількості).

Що робить Європа? У Франції та Німеччині попереду вибори. І такою позицією політики працюють саме на них. Недарма президент Франції Олланд зустрічався з Путіним під час G 20. Його рейтинг дуже низький. І певні сили у Європі хочуть якомога швидше конфлікт заморозити. США, навпаки, тиснуть, щоб європейці тягнули час і виснажували Росію.

В будь-якому разі, варто розуміти, що попереду зустріч “нормандської четвірки”, на якій Україну спонукатимуть прийняти пропозицію, озвучену главами МЗС Франції та Німеччини. І ця пропозиція влаштовує Росію. До яких наслідків це призведе? Проведення виборів на Донбасі, для яких парламент має прийняти відповідні закони, на умовах глав МЗС і Росії потягне за собою перевибори ВР як мінімум, і президента України як максимум. Хоча Порошенко має всі шанси досидіти свій термін. І проросійський сателіт (після виборів на Донбасі за цим сценарієм у владу офіційно увійдуть ті, кого ми сьогодні називаємо терористами) захоче отримати багато голосів у ВР. Сам початок виборів на Донбасі не на наших умовах запустить процес громадянського конфлікту всередині України, який має всі передумови перерости у повноцінну громадянську війну, враховуючи кількість зброї, яка регулярно надходить із зони АТО, навчених воювати людей, слабкість силових структур, а також наявність всіляких добробатів, які не стануть терпіти такого розвитку подій. Ніхто сьогодні не прийме “особливий статус” Донбасу і голоси “Л-ДНР” в парламенті на офіційному рівні.

Є й інший варіант – відмовитися виконувати цей план, слідуючи своєму. Варто лише продовжувати наполягати на припиненні вогню і контролі за кордоном, виведенні російських військ, а вже потім домовлятися про вибори. Але в такому разі Європа спробує зіскочити з переговорів, можливо, навіть зняти санкції з Росії. Тут не варто забувати про США. Головна мета штатів – виснаження Росії санкціями і вони будуть тиснути на Європу і тримати цей курс. От тільки неприйняття умов глав МЗС і Путіна призведе до загострення у зоні АТО і, можливо, великої війни.

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s