Світ

Чому Японія любить Росію разом з Україною

Нещодавно сталася досить цікава подія. На Східному економічному форумі-2016 Володимир Путін та прем’єр Японії Сіндзо Абе поговорили про Курили та інші проблеми російсько-японських відносин. По Курилах позиції обох країн лишилися такими самими. Росія віддавати не збирається. Але крапку в ситуації з відсутністю мирного договору потроху почнуть ставити.

Невеличкий екскурс в історію. Після підписання капітуляції Японії у Другій світовій чотири острови, які належали цій країні по російсько-японському договору 1855 року, увійшли до складу СРСР. Японія відмовилася визнавати юрисдикцію “совєтів”. Мирний договір між двома країнами так і не був укладений. При правлінні Микити Хрущова вирішили повернутися до цього питання, оскільки той прагнув поліпшення стосунків з Японією. У 1956 році СРСР і Японія відновили дипломатичні відносини і заявили в спільній декларації, що розроблять мирну угоду.

В її тексті йшлося про передачу Японії островів Хабомаї та острова Сикотан. Але повноцінна передача буде проведена після укладення мирного договору між країнами. В 1956 році обидві палати японського парламенту ратифікували цей договір, але Росія твердить, що Японія відмовилася його виконувати.

Коротше кажучи, Росія планує будувати на Курилах нову базу ВМС, Японія все хоче повернути острови, але віз і нині там.

Але є один цікавий момент. Путін ще з 2012-го року активно вкидує у ЗМІ заяви про розвиток Сибіру і Далекого Сходу. І сьогодні поряд з Китаєм Росія готова закріпити за Японією права на розробку нафтогазових родовищ в Сибіру в розмірі 50%. І це при тому, що раніше Росія майже не дозволяла подібного іноземного капіталу у цій сфері, вважаючи нафтові і газові проекти стратегічно важливими.

Але життя у західних санкціях змушує Росію маневрувати. Кілька китайських підприємств отримали права в енергетичній сфері. Попереду Японія. І, головне, що японцям така співпраця вигідна. Японія змушена шукати гроші у Росії через дії Китаю у його відносинах з Росією, в яких Піднебесна намагається отримати ласий шматок пирога в обмін на певне лобі на міжнародній арені. Варто також нагадати про ослаблення впливу США в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, що теж впливає на Японію.

Але при цьому хочеться нагадати про Петра Порошенка, який назвав Японію, яка, “незважаючи на відстань від нашої держави, є одним з найбільших, найнадійніших і найстратегічнішіх партнерів України. Зокрема, Україна отримує найбільшу в світі японську допомогу, яка в цілому складає майже 1 млрд 900 млн доларів”.

Японія діє у власних інтересах. Але така вона, цікава країна. Головне, щоб ми не починали думати, що Японія буде принципово і завжди у всьому підтримувати нас проти Росії. От і все.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s