Освіта

Світовий рейтинг університетів: Як росла та падала Україна, і що там Польща

Сьогодні натрапив на свіжий рейтинг 916 кращих світових університетів 2016-2017 років QS World University Rankings. Рейтинг розраховується за методикою британської консалтингової компанії Quacquarelli Symonds (QS).

І от що цікаво. У ЗМІ написали, що Україна пробила “дно”. Найкращим серед наших університетів став  Харківський національний університет ім. Каразіна, що посів 382 сходинку.

!!!!університет

Головне, що образило українських журналістів, це те, що вищі місця посідають російські “виші”. Наприклад, Томський університет вищий за наші (Харківський, ім. Шевченка та ін.).

TOOOMSK

А Московський університет ім. Ломоносова традиційно посідає місця у другій сотні. І про даний наш “провал” сьогодні читав на кількох сайтах. У Росії ж, звичайно, цим дуже пишаються.

Lomonosov

Не знаю як Вас, а особисто мене не хвилюють їхні “виші”, я би більше орієнтувався на голландські, польські, американські та канадські. Та навіть на китайські, які нас перегнали. І це при тому, що в українських університетах повно китайців, які їдуть до нас завдяки освітнім програмам обміну та іншим. Наших, до речі, у Китай теж “вербують”. Тому, всі розмови про те, що у Китаї освіта гірша за нашу, бо вони їдуть до нас, є неправдою. Китайці також запрошують наших студентів, пропонують їм стипендії. А дивлячись у рейтинг, можна зробити висновок, що чогось таки там вчать. Хоч освіта і не дешева. В нас дешевша. І через це також вони до нас їдуть.

УНІВЕР ЧІНА

Мене також зацікавила динаміка наших “вишів” у цьому рейтингу за останні 4 роки. Оскільки, саме стільки я не є студентом і трошки відстав від освітніх процесів.

Так от, в рейтингу 2012/2013 лідером був мій рідний КНУ ім. Тараса Шевченка. Кращий серед наших. Але показники, як бачимо, сумні.УНІВЕР2012

У рейтингу 2013/2014 був суттєвий ріст. Але провалився Донецький.

УНІВЕР 1111

У 2014/2015 ріст у рейтингу продовжився. Донецький зберіг позиції у 700 і вище.

УНІВЕР2014

У рейтингу 2015/2016 Шевченко залишився стабільним, Харківський впав. Падіння було і в КПІ.

УНІВЕР 2015

Ну і останній рейтинг 2016/2017 ви вже бачили. Падає КНУ ім. Шевченка, скачок робить Харківський ім. Каразіна. Ще раз для наочності.

!!!!університет

І ось для прикладу Польща, куди люблять їхати навчатися наші молоді люди. Не набагато кращі вони в рейтингу, але там багато своїх плюсів (як мінімум Польща в ЄС).

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b9

Так от, в цілому особливість розрахунку даного рейтинга досить непроста. Довелося трошки покопатися поки знайшов інформацію. Оцінюють університети за наступними показниками: активність і якість науково-дослідницької діяльності, думка роботодавців і кар’єрний потенціал, викладання і інтернаціоналізація.

Для складання рейтингу проводиться масштабне опитування серед професорів і керівників університетів. Їхній середній стаж роботи у науці має бути 19,6 років. Враховуються різні індекси, такі як: Індекс академічної репутації, Індекс репутації серед роботодавців, співвідношення професорсько-викладацького складу по відношенню до чисельності учнів, Індекс цитування наукових статей викладацького складу по відношенню до чисельності викладацького складу та багато іншого.

Враховують навіть частку іноземних викладачів по відношенню до чисельності викладацького складу. У нас в Шевченка свого часу лекції читати приїздив якийсь німецький професор, але мій курс вже випускався, тому ми пролетіли повз таку честь. Читалися лекції англійською, зрозуміло, що більшість студентів нічого не розуміли.

Загалом же, що хочеться сказати про нашу освіту. У нас є сильна школа “технарів”. Достатньо високий рівень освіти на фізичному, математичному та факультеті кібернетики в КНУ ім. Шевченка. Але підхід до освіти в цілому застарілий.

У 2006-у році я вступив на факультет Соціології. Тоді саме нам говорили, що все, ми навчаємося за Болонською системою. Але за 6 років мого навчання не було навіть переходу до дворівневої системи бакалавр-магістр. Спеціалісти жили собі та й поживали. Я вже не кажу про можливість самостійного вибору дисциплін, якої теж не було. Хіба іноземну мову могли обрати собі. Завдяки цьому, в тому числі, змушений був слухати лекції старого “марксиста” по філософії, який кожного разу прославляв Леніна.

Але в цілому, я вірю у реформи освіти. І дуже сподіваюся, що в майбутньому ми потрошку підемо вгору. І все менше студентів будуть хотіти потрапити у польські ВНЗ, бо там більше можливостей.

До речі, а кращими є америкоси. Весь рейтинг дивіться тут.

zzzzzsssss

Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не
цуpайтесь…

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s